Шахтьор (Донецк) победи трудно Партизан с 1:0 в мач от група "H" на Шампионската лига. Украинците бяха по-добрият отбор, но вкараха само един гол, дело на Дарио Сърна.

Партизан заложи на дефанзивна тактика, но опитваше да отбележи чрез контри. Още в началото на мача Дарио Сърна се контузи и бе изнесен от терена, но успя да се върне в игра. В 23-ата минута дойде първият изстрел в очертанията на вратата на „гробарите”, но Стойкович се намеси добре и отрази.

Шахтьор заигра още по-добре през второто полувреме. В 71-ата минута Дарио Сърна изпълни перфектно фаул и изправи на крака "Донбас Арена". В добавеното време домакините бяха на път да затвърдя успеха си, но Олексий Гай удари гредата./БЛИЦ

ШАХТЬОР (Донецк) - ПАРТИЗАН 1:0
1:0 Сърна (71)

Шахтьор (Донецк):
30.Пятов, 33.Сърна, 3.Хюбшман, 26.Рац, 5.Кучер, 10.Вилян, 20.Дъглас Коща, 8.Жадсон (58 - 29.Тейшейра), 44.Ракитский, 19.Гай, 9.Луис Адриано (83 - 90.Витсенец)

Партизан: 88.Стойкович, 2.Милкович, 15.Савич, 4.Медо, 18.Лазевски, 20.Кръстаич (90 - 6.Станкович), 7.Томич, 22.Илич, 9.Клео, 77.Илиев (58 - 11.Боя), 99.Смилянич (75 - 8.Петрович)

Стадион: "Донбас Арена"