Милан победи Оксер с 2:0 в най-интересната група “G” в Шампионската лига. Успехът дойде трудно за италианците, който вкараха двата си гола в средата на второто полувреме благодарение на новото попълнение Златан Ибрахимович. Това бяха и първите голове на шведа за “росонерите”.

Първата по-интересна ситуация в мача беше за Оксер. В 5-ата минута Абиати спаси удар на Ланжил от границата на наказателното поле след акция отляво. Наставникът на домакините Масимилиано Алегри трябваше да извърши принудителна смяна в 15-ата минута. На мястото на ветерана Амброзини се появи Кевин-Принс Боатенг.

Лошите минути за домакините продължиха и в 23-ата минута Адама Кулибали удари напречната греда. Милан отвърна със страхотен шут на Пато над гредата.

И второто полувреме започна с атаки към двете врати. Милан успя да поведе в 66-ата минута след триходова комбинация. Роналдиньо започна головата атака с подаване към Боатенг, който с глава намери Ибрахимович. Нападателят не сгреши – 1:0.

Само три минути след по-късно шведът зарадва шефовете, които го купиха от Барселона. Ибра направи 2:0 с удар с десния крак по земята, след нова асистенцията на Роналдиньо.

В “групата на шампионите” Милан и Реал вече имат по 3 точки, а Аякс и Оксер засега са с по нула./БЛИЦ

МИЛАН - ОКСЕР 2:0
1:0 Ибрахимович (66, 69)

Милан:
32.Абиати, 19.Дзамброта, 25.Бонера, 13.Неста, 77.Антонини (71 - 20.Абате), 23.Амброзини (15 - 27.Кевин-Принс Боатенг), 10.Зеедорф, 21.Пирло, 7.Пато (55 - 70.Робиньо), 20.Роналдиньо, 11. Ибрахимович

Оксер: 1.Сорен, 2.Енгбар, 6.Кулибали, 12.Миньо, 4.Грихтинг, 17.Педрети, 21.Лангил (80 - 7.Чафни), 29.Ндинга, 14.Олиех, 9.Бирса (73 - 8.Льо Талек), 22.Йелен