Румънският първенец Клуж започна с победа участието си в груповата фаза на Шампионската лига, след като се наложи с 2:1 над Базел в първи мач от Група "Е" на най-комерсиалния европейски клубен турнир. Домакините успяха да се поздравят с победата, след ранни голове, паднали още в първите минути на двубоя. Гостите съумяха да намалят до почивката, но не успяха да стигнат до нещо повече през второто полувреме.

Срещата започна  отлично за домакините и до 12-ата минута те вече водеха с два гола. Първо Йонуц Рада откри резултата в 9-ата, след като бе оставен непрокрит при едно центриране от корнер и с глава направи 1:0. Само 180 секунди по-късно Ласина Траоре успя да завърши отлична контраатака на Клуж след пас на Емануел Кулио. В самия край на полувремето гостите успяа да върнат един гол. Валентин Щокер остана без опека при едно центриране от фаул на Александър Фрай и с глава се разписа за 2:1.

През втората част швейцарците наложиха натиск, но не успяха да стигнат до гол, който да им донесе поне точка и трябваше да си тръгнат с празни ръце от Румъния./БЛИЦ

ЧФР КЛУЖ - БАЗЕЛ 2:1
2:0 Рада (9), 2:0 Траоре (12), 2:1 Щокер (45)

ЧФР Клуж
: 1.Нуно Кларо, 4.Панин, 20.Р. Каду, 6.Мурешан, 19.Кулио, 16.Бастош (54 - 10.Де Зерби), 7.Дика, 9.Траоре (79 - 99.Сфорцини), 15.Алкантара, 22.Хора (54 - 28.Коне), 24.Рада

Базел: 1.Констанцо, 20.Сафари (73 - 30.Тембо), 4.Атан, 22.Инком, 10.Япи-Япо, 8.Хюгел, 17.Шакири, 13.Фрей, 9.Щрелер, 14.Щокер (73 - 11.Чипърфийлд), 19.Абрахан