Арсенал разгроми португалския Спортинг (Брага) с 6:0 и се очертава като абсолютен фаворит в група “Н” на Шампионската лига. По два гола вкараха Сеск Фабрегас и Карлос Вела, а по един добавиха Аршавин и Шамак.

Домакините натиснаха от самото начало и резонно стигнаха до попадението след едва 9 минути игра. Вратарят на гостите Фелипе фаулира в наказателното поле Маруан Шамак и съдията даде дузпа. Капитанът Фабрегас не остави шансове на добре пласирания Фелипе и изведе "артилеристите” напред – 1:0. След половин час игра Арсенал стигна до втори гол. Фабрегас изведе Аршавин и руснакът с нисък диагонален удар преодоля Фелипе за 2:0.

Четири минути по-късно “артилеристите” стигнаха до трето попадение. Аршавин комбинира с Шамак, който направи двойно с Уилшър, и намери мрежата на португалската врата – 3:0.

Малко след подновяването на играта Фабрегас отбеляза втория си гол в мача. Аршавин изведе прецизно непокрития испанец, който с глава вкара за 4:0 в 53-ата минута.

Аршавин уцели гредата преди резервата Вела да направи успеха разгромен с гол в 69-ата минута. Той беше изведен от руснака и реализира красиво попадение за 5:0. В 84-ата минута Вела вкара втория си гол в мача след дълго подаване на Фабрегас за 6:0.

В другия мач от групата Шахтьор (Донецк) победи Партизан с 1:0 и така англичаните и украинците оглавиха класирането в групата./БЛИЦ

АРСЕНАЛ - СПОРТИНГ (Брага) 6:0
1:0 Фабрегас (9-д), 2:0 Аршавин (30), 3:0 Шамак (34), 4:0 Фабрегас (53), 5:0 Вела (69), 6:0 Вела (84)
Арсенал:
1.Алмуния, 3.Саня,18. Скилачи, 6.Косчиелни, 17.Сонг (63 - 15.Денилсон), 19.Уилшър, 22.Клиши, 8.Насри, 4.Фабрегас, 23.Аршавин (69 - 27.Ебуе), 29.Шамак (63 - 11.Вела)

Спортинг (Брага): 84.Фелипе, 28.Силвио, 15.Мигел Гарсия, 5.Мойзес, 2.Родригес, 22.Луис Агуяр, 30.Алан, 88.Вандиньо, 9.Пауло Сезар (70 -10.Барбоса), 99.Матеус (63 - 18.Лима), 45.Виана (55 - 8.Моросо)

Стадион: "Емирейтс"