Байерн Мюнхен започна силно новия сезон и би Рома с 2:0 в първи мач от група "Е" на Шампионската Лига. Немците бяха по-добрият отбор  през всичките 90 минути, но множеството пропуски замалко да им изиграят лоша шега. Още в началото на срещата  на "Алианц Арена" Рома изпадна в глуха защита и само добрите намеси на вратаря Жулио Серджо ги спасиха от ранни попадения. Пропуски за Байерн направиха Томас Мюлер, Олич и Швайнщайгер.

На полувремето резултата беше 0:0 и мюнхенци отново натикаха гостите в пеналта. В 53-ата минута Томи Кроос изпусна отблизо. Само две минути по-късно Мюлер се озова на 5 метра от вратата но би в Жулио Сезар. Швайнщайгер в 63-ата минута продължи с пропуските, като отново Сезар спаси. След 65-ата минута положенията се заредиха едно след друго. Кроос, Швайнщайгер и Клозе докараха до отчаяние феновете на Байерн с нови удари извън вратата или в въздесъщия Сезар.

Все пак логичното се случи в 78-ата минута, когато Марио Гомес свали топката с глава към Томас Мюлер и той с феноменален удар с външен фалц я изпрати във вратата на Рома. Италианците съвсем се предадоха и в 82-ата минута Клозе сложи край на мача след като засече центриране на Бадщубер./БЛИЦ

БАЙЕРН - РОМА 2:0
1:0 Мюлер (79), 2:0 Клозе (83)

Байерн:
1.Бут, 21.Лам, 5.Ван Буйтен, 28.Бадщубер, 8.Хамит Алтинтоп (67 - 18.Клозе), 11.Олич (67 - 33.Гомес), 26.Контенто, 31.Швайнщайгер, 17.Ван Бомел, 39.Кроос, 25.Мюлер (82 - 23.Пранич)

Рома
: 27.Серджо, 77.Касети, 4.Жуан, 29.Н. Бурдисо, 7.Писаро, 16.Де Роси, 33.Бриги, 87.Роси, 20.Перота, 10.Тоти (79 - 94.Менез), 22.Бориело