Датският шампион Копенхаген започна изненадващ успех участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига, след победа с 1:0 над руския шампион Рубин (Казан). Единственото попадение в двубоя отбеляза тъмнокожият нападател на датчаните Дам Н'Дойе в 87-ата минута на срещата с първия удар в очертанията на вратата на гостите. Играчите на Курбан Бердяев бяха по-активни през почти цялата среща, но въпреки това не можаха да вземат дори точка от визитата си на "Паркен Стадион".

Копенхаген започна слабо срещата и в началните минути Асналди, Нобоа и Бокети от тима на гостите имаха възможности да обстрелват вратата на Йохан Виланд. Техните удари обаче или бяха спасявани от стража на датчаните или излизаха в аут. Постепенно домакините успяха да изравнят играта и в края на полувремето дори погледнаха по-смело към вратата на съперника. Мартин Вингаард получи възможност да обстрелва Сергей Рижиков, но не бе точен и ударът му излезе в аут.

През второто полувреме двубоят продължи да не блести с много футболни достойнства и двата отбора бяха заети повече с битка в средата на терена, отколкото с опити да създават положения за гол. Домакините стигнаха до първия си удар в очертанията на вратата три минути преди края и го превърнаха в гол. Той обаче се оказа златен, след като им донесе победата и трите точки от двубоя./БЛИЦ

ФК Копенхаген – Рубин 1:0
1:0 Дам НДойе (87)

ФК Копенхаген: 21.Йохан Виланд, 2.Зденек Поспех, 5.Сьолви Отесен, 6.Клаудемир (90-25.Матиас Йоргенсен), 8.Уилям Квист, 10.Йеспер Грьонкяер, 11.Сезар Сантин (75-30.Кристиан Боланос), 14.Дам НДойе, 15.Микаел Антонсон, 17.Оскар Венд, 20.Мартин Вингаард (90-4.Хялте Бо Ньорегаард)

Рубин: 77.Сергей Рижиков, 3.Кристиан Ансалди, 9.Лаша Салуквадзе, 15.Рафал Моравски, 16.Кристиан Нобоа, 19.Витали Калешин, 22.Александър Орехов, 27.Салваторе Бокети (65-2.Олег Кузмин), 28.Обафеми Мартинс (58-14.Алан Касаев), 87.Карлос Едуардо (77-61.Гьокдениз Карадениз), 88.Сергей Корниленко