Вердер Бремен и Тотнъм изиграха зрелищен мач и завършиха 2:2 в Бремен. Английският тим поведе неочаквано в резултата след като Петри Пасанен препарира вратаря си Тим Вийзе с красив автогол в 12 минута. Докато немците още се чудеха какво е станало, Питър Крауч им забоде още един гол само 5 минути по късно и изглеждаше че мачът отива на разгром за Вердер.

Все пак, за кой ли път се оправда старото правило че германците играят до последната секунда независимо от резултата. Вердер постепенно изравни играта и излезе от първоначалния шок. В 43 минута Уго Алмейда успя да намали за 1:2 и даде надежди за изравняване през второто полувреме. Така и стана в 47 минута, когато най-добрият в състава на "бременските музиканти" Марко Марин вкара красив гол.

До края на мача и двата отбора имаха добри положения да достигнат до победата, като Вердер трябва повече да съжалява след два пропуска на Арон Хънт и един на Марин. Питър Крауч пък излезна сам срещу Вийзе в 85 минута, но неорентирано се опита да играе технично и би встрани от вратата./БЛИЦ

Вердер – Тотнъм 2:2
0:1 Петри Пасанен  (12-автогол), 0:2 Питър Крауч (18), 1:2 Уго Алмейда (43), 2:2 Марко Марин (47)

Вердер: 1.Тим Вийзе, 8.Клеменс Фриц, 15.Себастиан Прьодъл, 3.Петри Пасанен, 16.Микаел Силвестър, 44.Филип Баргфреде (37-14.Арон Хънт), 5.Уесли (68-6.Тим Боровски), 22.Торстен Фрингс, 10.Марко Марин, 7.Марко Арнаутович, 23.Уго Алмейда(79-19.Сандро Вагнер)

Тотнъм: 23.Карло Кудичини, 22.Ведран Чорлука, 4.Юнес Кабул, 26.Ледли Кинг, 32.Беноа Асу-Екото, 7.Аарон Ленън (76-12.Уилсън Паласиос), 6.Том Хъдълстоун, 8.Джърмейн Джинъс, 3.Гарет Бейл, 15.Питър Крауч, 11.Рафаел ван дер Ваарт (49-10.Роби Кийн)