Българският вратар Димитър Иванков и шампионът на Турция Бурсаспор дебютираха в Шампионската лига с тежка домакинска загуба с 0:4 от Валенсия.

Успехът на “прилепите” бе продължение на силния им старт на сезона в Примера дивисион, където записаха две поредни победи.

Първото попадение в мача падна в 16-ата митута, когато Тино Коста изненада Димитър Иванков с удар от 35 метра. В 40-ата минута аржентинецът бе замесен и във втория гол на тима си.

Изпълнен от него пряк свободен удар се отби от гредата и при добавката Ариц Адурис се разписа с глава на празна врата, тъй като Иванков не успя да се върне бързо след плонжа си при първоначалния удар.

Бурсаспор, който стана първият тим извън Истанбул, спечели титлата в Турция от 25 години насам, не успя да покаже добрата си игра от първенството на страната, като само Леонел Нунес и Иван Ергич опитваха да застрашат вратата на гостите.

Валенсия, финалист в Шампионската лига от 2000 и 2001 г., продължи натиска си и след почивката. Пабло Ернандес вкара трети гол в 68-ата минута, а четвърт част преди края Ернандес подаде на резервата Роберто Солдадо, който също прати топката в мрежата на Иванков./БЛИЦ

Бурсаспор – Валенсия 0:4
0:1 Тино Коста  (16), 0:2 Ариц Адурис (40), 0:3 Пабло Ернандес (68), 0:4 Роберто Солдадо (76)

Бурсаспор: 27.Димитър Иванков, 21.Али Тандоган, 4.Йомер Ердоган, 55.Милан Степанов, 3.Гьокчек Ведерсон, 10.Волкан Сен,  5.Хюсеин Чимшир (60-22.Тургай Бахадир), 7.Федерико Инсуа, 25.Иван Ергич (77-13.Густав Свенсон), 20.Йозан Ипек, 29.Леонел Нунес (60-9.Серджан Йълдъръм)

Валенсия: 1.Сесар Санчес, 2.Бруно Салтор, 4.Давид Наваро, 20.Рикардо Коща, 22.Жереми Матийо, 7.Хоакин,  5.Мехмет Топал, 8.Алехандро Домингес (77-10.Хуан Мата), 24.Тино Коста (81-18.Мануел Фернандес), 19.Пабло Ернандес, 11.Ариц Адурис (73-9.Роберто Солдадо)