Барселона смаза с 5:1 Панатинайкос на "Камп Ноу" и започна по отличен начин сезона в Шампионската лига. Още от началото на мача "каталунците" натиснаха здраво и само отличните намеси на вратаря на гърците Александрос Цорвас спасиха Панатинайкос в началните двадесет минути на мача.

Съвсем неочаквано гостите откриха резултата при една светкавична контра, започната от Джибрил Сисе, който подаде в дълбочина на Сидни Гову и новото попълнение на Панатинайкос вкара за 0:1. Барса обаче изравни в следващата минута, като за кой ли път Шави подаде уникален пас за Меси, който сам срещу Цорвас нямаше проблеми да прехвърли вратаря и да изравни.

Оттук до края на мача Барса си правеше каквото си поиска на терена. Давид Вия вкара за 2:1 в 33 минута. В края на полувремето отново Меси прекърши гърците за 3:1. През второто полувреме положенията се редяха едно след друго.

Меси изпусна дузпа в 55 минута, но Барса продължи да натиска. В 78 минута Педро Родригес вкара куриозен гол, като отклони топката във вратата от един метър, след като тя се отби в двете странични греди след пробив на Къркич. Гърците съвсем свалиха гарда и в последната минута. Дани Алвеш се озова сам срещу Цорвас, като технично го прехвърли за 5:1./БЛИЦ

Барселона – Панатинайкос 5:1
0:1 Сидни Гову (20), 1:1 Лионел Меси (22), 2:1 Давид Вия (33), 3:1 Лионел Меси (45), 4:1 Педро Родригес (78), 5:1 Даниел Алвеш (90)

55 минута - Меси пропуска дузпа

Барселона: 1.Виктор Валдес, 2.Даниел Алвеш, 3.Жерар Пике (76-18.Габриел Милито), 5.Карлес Пуйол, 22.Ерик Абидал, 6.Шави (79-14.Хавиер Масчерано), 16.Серхио Бускетс, 8.Андрес Иниеста, 10.Лионел Меси, 7.Давид Вия (69-9.Боян Къркич), 17.Педро Родригес

Панатинайкос: 30.Александрос Цорвас, 22.Стергос Маринос, 4.Жан-Ален Бумсонг, 5.Седрик Канте, 24.Лукас Винтра, 29.Костас Кацуранис (64-26.Георгос Карагунис), 23.Симао, 15.Жилберто Силва, 10.Сидни Гову (71-14.Луис Гарсия), 11.Себастиан Лето (81-7.Сотирис Нинис), 9.Джибрил Сисе