Попадения на Луизао и Оскар Кардосо донесоха на Бенфика успеха с 2:0 над дебютанта в турнира Апоел (Тел Авив). По този начин лисабонските “орли” записаха победен старт в Група “В” на Шампионската лига.

Бразилският защитник Луизао се разписа още с първия удар към вратата на гостите в 21-ата минута, след като получи топката в наказателното поле. Кардосо бе точен в 68-ата минута.

Бенфика, който загуби три от първите си четири мача в първенството на Португалия, не бе участвал в Шампионската лига от пет години насам.

Израелският шампион Апоел, който е един от шестте дебютанти в Шампионската лига, показа дисциплинирана игра, но не успя да материализира головите си положения./БЛИЦ

Бенфика – Апоел (Тел Авив) 2:0
1:0 Луизао (21), 2:0 Оскар Кардосо (68)

Бенфика: 12.Роберто, 5.Рубен Аморим, 4.Луизао, 23.Давид Луис, 18.Фабио Коентрао, 17.Карлос Мартинс, 6.Хави Гарсия, 10.Пабло Аймар (71-Аиртон), 20.Николас Гайтан (57-14.Макси Перейра), 30.Хавиер Савиола (87-25.Сезар Пейшото), 7.Оскар Кардосо

Апоел (Тел Авив): 1.Винсън Ениеяма, 4.Дани Бондарв, 3.Дъглас да Силва, 6.Беван Франсман (74-10.Валид Бадир), 19.Давид Бен Даян, 14.Гил Вермут,  27.Ромен Роки (61-7.Йоси Шивхон), 26.Авихай Ядин, 16.Еран Захави, 11.Бен Сахар (57-99.Тото Тамуз), 9.Етей Шехтер