Левски победи с лекота Миньор (Перник) с 4:0 в мач от 6-ия кръг на “А” група. След успеха “сините” излизат временно на първо място в класирането, а в понеделник Черноморец гостува на Сливен и при победа може да се върне лидерството. Поражението бе шесто поредно за Миньор от началото на сезона и тимът остава твърдо на последното място без спечелена точка. Хеттрик за Левски реализира Гара Дембеле, а четвъртото попадение бе дело на Жоазиньо.

Домакините от Левски откриха резултата още преди да е изтекла 1-ата минута. Дембеле получи на границата на наказателното поле и стреля, но уцели левия страничен стълб, топката обаче се върна при Жоазиньо, който вкара на опразнената врата. Атаките на домакините се заредиха една след друга. В 20-ата минута Дембеле вкара за 2:0 и откри головата си сметка. Нападателят получи топката от Дарко Тасевски, влезе в наказателното поле, не се разконцентрира от бутащия го защитник на Миньор и реализира за 2:0.

В 34-ата минута нападателят покачи на 3:0. Той получи извеждащо подаване от Тасевски, излезе сам срещу вратаря на Миньор, копна топката и я прати във вратата на гостите. В последната минута на първото полувреме съдията Радослав Станев даде дузпа за Левски. След центриране на Жоазиньо Костадин Марков вдигна ръка и докосна топката. Гара Дембеле застана зад бялата точка и с мощен шут оформи хеттрика си и крайното 4:0 в полза на “сините”.

През второто полувреме Ясен Петров пусна младите Тодор Чаворски, Исмаил Иса и Александър Киров. Дебют със синята фланелка направи юношата Чаворски, който се включи добре и на няколко пъти участваше в атаките на домакините. Темпото на игра спадна значително и “сините” съхраниха сили за предстоящия мач с белгийския Гент от групите на Лига Европа. Двубоят е на 16 септември (четвъртък) на стадион “Георги Аспарухов”. Все пак не липсваха положения пред вратата на Ивайло Иванов. В последните десет минути на два пъти Жоазиньо тормозеше защитата на гостите, но в първия случай стражът се намеси, а при втория Велимир Иванович спря бразилеца./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЛЕВСКИ - МИНЬОР 4:0
1:0 Жоазиньо (1), 2:0 Гара Дембеле (20), 3:0 Гара Дембеле (34), 4:0 Гара Дембеле (45+1-дузпа)

Левски:
1.Георги Петков (капитан), 2.Дъстли Мюлдер, 5.Иво Иванов, 15.Шакиб Бензукан, 15.Веселин Минев, 45.Владимир Гаджев, 3.Сержиньо Грийн, 22.Дарко Тасевски (63 - 57.Тодор Чаворски), 17.Даниел Младенов (72 - 28.Александър Киров), 39.Гара Дембеле (63 - 29.Исмаил Иса), 20.Жоазиньо
Резерви: 12.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 55.Йордан Милиев, 7.Александър Александров, 28.Александър Киров, 29.Исмаил Иса, 57.Тодор Чаворски

minyor_logo.jpgМиньор: 99.Ивайло Иванов, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 6.Даниел Златков, 8.Йордан Тодоров (78 - 10.Томислав Павлов), 13.Ивайло Стоянов (46 - 18.Янкович), 19.Петър Петров, 21.Л. Тодоров, 24.Любомир Витанов (46 - 23.Господинов), 28.Велимир Иванович, 32.Костадин Марков
Резерви: 91.Иван Чворович, 4.Христозов, 7.Младен Стоев, 10.Томислав Павлов, 18.Горан Янкович, 23.Христо Господинов, 27.Румен Рангелов

Стадион: "Георги Аспарухов"
Съдия: Радослав Станев
Жълти картони: Дъстли Мулдер, Бензукан (Левски); Любомир Витанов (Миньор)