ЦСКА и Литекс завършиха наравно 1:1 в дербито на 6-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра на Националния стадион “Васил Левски” и бе дебют за треньора на ловчанлии Любослав Пенев. Легендарният нападател на “червените” изведе тима от Ловеч срещу бившия си отбор ЦСКА, на който бе треньор допреди няколко месеца. Дебют с червената фланелка направиха новите попълнения Райс Мболи на вратата и Лукас Трекаричи.

Двубоят ще се запомни и със слабото съдийство на Стефан Спасов – Пастата. Още преди двубоя имаше съмнения в обективността на главния рефер, тъй като се счита, че е близък до гостите от Ловеч. Пастата не даде две дузпи за ЦСКА, като и двете ситуации бяха чисти нарушения срещу играчи на "червените" в наказателното поле.

“Оранжевите” излязоха напред в резултата чрез Светослав Тодоров. Нападателят пропусна дузпа в 29-ата минута, а Маркиньос изравни в 39-ата минута.

Първото полувреме бе изключително интересно. Още в 6-ата минута Нифлор пробва рефлексите на Мболи, но вратарят улови. В 10-ата минута при центриране в наказателното поле Пламен Николов бе прегърнал Килиан Шеридън и в продължение на няколко секунди не го пускаше, но реферът не отсъди дузпа. В 11-ата минута обаче гостите поведоха в резултата. След добра контраатака Нифлор получи на десния фланг, бе изпуснат от Румен Трифонов, след което нападателят намери Светльо Тодоров в наказателното поле. Тоди вече бе изпреварил Тодор Янчев и Акуаро и необезпокояван с удар по земя реализира за 1:0.

В 28-ата минута съдията Стефан Спасов не даде дузпа за нарушение на Пламен Николов срещу Грегъри Нелсън в наказателното поле на Литекс. Веднага след това гостите организираха контраатака, Акуаро събори Уилфред Нифлор и този път Спасов посочи бялата точка в полза на ловчанлии. Зад топката застана голмайсторът Светослав Тодоров, но вратарят Райс Мболи улови. В 36-ата минута Акуаро тресна горната греда на вратата на “оранжевите” след удар с глава. Три минути след това Маркиньос с глава засече центриране след изпълнение на корнер и изравни за 1:1.

В 51-ата минута Христо Янев изпълни пряк свободен удар от около 30 метра, Павел Виданов изчисти лошо и топката попадна на волето на Александър Барт, който непокрит в наказателното поле стреля несръчно и в аут. В 64-ата минута треньорът на ЦСКА Гьоре Йовановски направи двойна смяна. В игра се появиха Александър Тонев и новото попълнение Лукас Трекаричи. Аржентинецът се понрави с изпълненията си, влезе много добре в двубоя и показа отлична техника. Няколко пъти Трекаричи излъга като на шега съперниковите футболисти и даде начало на добри атаки. В 71-ата резервата Александър Тонев проби отлично отдясно, като премина като на парад покрай Петър Занев и центрира към Килиън Шеридън, който сам на дузпата не успя да засече.

В 82-ата минута скандалният съдия Стефан Спасов прекали и не даде втора дузпа за ЦСКА. Влезлият като резерва Кристиян Тибони влезе в наказателното поле и бе изблъскан от Николай Бодуров. Пастата обаче си замълча и подмина ситуацията. В 84-ата минута след изпълнение на ъглов удар Маркиньос се оказа непокрит на пет метра от вратата, но стреля неточно. Минута преди края “оранжевите” останаха с човек по-малко, след като Александър Барт спря откъсналия се сам в атака Шеридън и получи директен червен картон./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЦСКА - ЛИТЕКС 1:1
0:1 Светослав Тодоров (11), 1:1 Маркиньос (39)

CSKA_sofia_logo.jpgЦСКА:
92.Райс Мболи, 2.Павел Виданов, 5.Тодор Янчев, 6.Джузепе Аукаро, 8.Румен Трифонов, 18.Борис Галчев (64 - 24.Тонев), 23.Уилям Тиеро (72 - 16.Кристиян Тибони), 28.Маркиньос, 29.Грегъри Нелсън, 7.Спас Делев (64 - 10.Трекарички), 26.Килиан Шеридън
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 4.Костадин Стоянов, 3.Томи Костадинов, 24.Александър Тонев, 16.Кристиян Тибони, 14.Димитър Илиев, 10.Лукас Трекаричи

Литекс:
31.Виничиус, 33.Николай Бодуров, 2.Александър Барт, 22.Пламен Николов, 3.Петър Занев, 4.Джемал Берберович, 10.Сандриньо (46 - 17.Георги Миланов), 23.Небойша Йеленкович, 7.Христо Янев (72 - 27.Момчил Цветанов), 9.Светослав Тодоров (59 - 15.Дока), 19.Уилфред Нифлор
Резерви: 1.Урош Голубович, 27.Момчил Цветанов, 11.Флорин Брату, 17.Георги Миланов, 6.Ивайло Петков, 5.Михаил Венков, 15.Дока