Димитър Бербатов продължава да демонстрира, че се намира в отлична форма. Митко се разписа и във вратата на Евертън, но миг невнимание и грешки в защита в края лишиха Манчестър Юнайтед от победата. Срещата от 4-ия кръг на Висшата лига завърши 3:3.

"Червените дяволи" водеха с 3:1 при гостуването на "Гудисън Парк" до 90-ата минута, но тогава Тим Кейхил намали на 2:3. В 92-ата и Микел Артета прати топката в мрежата на Едвин ван дер Сар, оформяйки крайното 3:3.

Митко бе точен в 66-ата минута за 3:1. Ветеранът Пол Скоул подаде към Бербо, който овладя добре, напредна по десния фланг и с хубав удар с външен фалц с десния крак прати топката във вратата на "карамелите", пазена от бившия страж на Манчестър Юнайтед Тим Хауърд.

В 39-ата минута Стивън Пиенар бе дал преднина на Евертън, а в 43-ата Дарън Флетчър успя да изравни за "червените дяволи" след асистенция на Нани. Малко след началото на второто полувреме Неманя Видич засече с глава центрираната от Нани топка за обрата с 2:1. В 66-ата минута Бербо вкара третото си попадение от началото на сезона във Висшата лига.

В края на мача Манчестър Юнайтед не издържа и допусна два гола в рамките само на 2 минути. Първо в 90-ата Тим Кейхил намали на 2:3, а крайното 3:3 оформи Микел Артета в 92-ата.

След като Уейн Рууни бе оставен извън групата за мача на "Гудисън Парк", Сър Алекс реши да гласува доверие на Бербо, който отново му се отблагодари с гол и добра игра. В предни позиции Митко бе подпомаган от Райън Гигс, Пол Скоулс, Нани и Дарън Флетчър./БЛИЦ

ЕВЕРТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 3:3
1:0 Стивън Пиенар (39), 1:1 Дарън Флетчър (43), 1:2 Неманя Видич (47), 1:3 Димитър Бербатов (66), 2:3 Тим Кейхил (90), 3:3 Микел Артета (90+2)

Евертън: 24.Тим Хауърд, 2.Тони Хибърт (69 – 22.Якубу Айегбени), 6.Фил Ягиелка, 15.Силвен Дистен, 3.Лейтън Бейнс, 21.Леон Осман, 5.Джони Хейтинга (69 – 23.Сиймъс Колеман), 10.Микел Артета, 20.Стивън Пиенаар, 25.Маруан Фелайни, 17.Тим Кейхил

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 2.Гари Невил, 3.Петрис Евра (81-13.Парк Джи Сунг), 15.Неманя Видич, 22.Джон О`Шей, 23.Джони Евънс, 11.Райън Гигс, 17.Нани, 18.Пол Скоулс, 24.Дарън Флетчър, 9.Димитър Бербатов
Резерви: 29.Томаш Кушчак, 12.Крис Смолинг, 21.Рафаел да Силва, 13.Парк Джи Сун, 28.Дарън Гибсън, 7.Майкъл Оуен, 27.Федерико Македа