Сърбия детронира шампиона Испания на световното първенство по баскетбол в Турция, след като тройка на Милош Теодосич 3,1 секунди преди края се оказа достатъчна за успеха с 92:89 на четвъртфиналите.

В последните 4 минути на мача испанците успяха да наваксат изоставане от 8 точки с кош на Марк Гасол 25 секунди преди края. След взет тайм-аут Сърбия проведе постепенна атака, която бе завършена с далечната и точна стрелба на Теодосич.

Испания пропусна възможността си за финална стрелба, след като Хорхе Гарбахоса не успя да хване топката след техническото прекъсване. Сръбските играчи празнуваха победата си в центъра на терена, а испанецът Серхио Лул изрита топката в трибуните.

На полуфиналите Сърбия ще има за съперник победителя от мача между Турция и Словения, които играят по-късно тази вечер./БЛИЦ