Гол на Дарвидас Сернас се оказа достатъчен на Литва, за да постигне изненадваща победа с 1:0 като гост на Чехия в квалификационен мач за Евро 2012.

Сернас бе оставен непокрит в наказателното поле в 26-ата минути и с глава засече центриране на Мариус Станкевичус във вратата на домакините.

Попадението на нападателя донесе на Литва първата победа над Чехия в историята на сблъсъците между двата отбора, след като преди това балтийците имаха четири загуби.

Милан Барош пропиля възможност за изравнително попадение пет минути преди почивката, когато безобразно изпълни дузпа, спасена от вратаря Зидрунас Карчемарскас.

След нулевото равенство като гост на Шотландия в петък, Литва вече има четири точки в Група “І”, докато чехите са без точков актив./БЛИЦ