Националният отбор на Русия по баскетбол постигна втората си победа на световното първенство, след като се наложи над Кот д'Ивоар със 72:66. Най-резултатен за "Сборная" бе Тимофей Мозгов с 19 точки, а Александър Каун добави 13.

Мохамед Коне беше над всички в тима от Африка и вкара 16 точки, а Гай Еди и Мамаду Ламизана се отчетоха с по 14.

През последната решителна четвърт руснаците доминираха и пет минути преди края на двубоя водеха с 13 точки - 63:50. До последния съдийски сигнал баскетболистите на Кот Д'ивоар натиснаха здраво и това даде резултат. 40 секунди преди края реферите отсъдиха умишлен фал на Сергей Моня, след което Гай Еди отбеляза общо шест точки и разликата бе намалена - 64:68, което принуди Блат да вземе прекъсване. След кратката почивка Малоку Диабате се възползва от грешка в организацията на Русия за 66:68, но в последните секунди Моня и компания показаха по-голяма концентрация и се поздравиха с успеха - 72:66./БЛИЦ