Литекс не успя да се класира в групите на Лига Европа, след като отпадна от унгарския Дебрецен в плейофната фаза. Ловчанлии допуснаха загуба и в реванша в Ловеч – 1:2 и така с общ резултат 1:4 напускат надпреварата. Точни за унгарците тази вечер бяха Мбенгоно и Цвиткович, а Нифлор реализира за “оранжевите”.

През първото полувреме домакините имаха тотален превес, създадоха куп положения, но така и не успяха да преодолеят вратаря Малинаускис. Още в 5-ата минута Георги Миланов стреля от границата на наказателното поле, но в аут. Две минути след това Христо Янев шутира, но стражът изби. В 16-ата минута Сандриньо получи на точката за изпълнение на дузпа, би, но отново не намери целта. В 26-ата минута Миланов опита да изненада Малинаускас, но и този път топката не пожела да влезе във вратата. В 40-ата минута гостите създадоха едно от малкото, но много опасни положения. Шекели бе изведен зад защитата на Литекс, остана сам срещу Виничиус, имаше достатъчно време, за да избере къде да прати топката, но би на сантиметри покрай гредата.

През втората част домакините отново започнаха по-добре. В 48-ата минута Ивайло Петков изпълни хубаво пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри покрай вратата. В 53-ата минута влезлият като резерва Мбенгоно вкара за 1:0 за Дебрецен, с което реши изхода на двубоя. След контраатака Мбенгоно надбяга Ивайло Петков и с удар по диагонала прати топката във вратата на домакините от Ловеч. В 68-ата минута Уилфред Нифлор изравни, след като засече с глава центриране от корнер. “Оранжевите” обаче се нуждаеха от още три попадения, за да отстранят съперника си. В 81-ата минута гостите стигнаха и до победата. Точен за 2:1 бе Петер Цвиткович. Той получи пред наказателното поле, не бе притеснен от никого и наглед с елементарен шут преодоля бразилския вратар на Литекс./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЛИТЕКС - ДЕБРЕЦЕН 1:2
0:1 Яник Мбенгоно (53), 1:1 Уилфред Нифлор (68), 1:2 Петер Цвиткович (81)
(0:2 в първия мач)

logo_1_299.jpgЛитекс
: 31.Виничиус Баривиейра, 33.Николай Бодуров, 22.Пламен Николов, 3.Петър Занев, 6.Ивайло Петков, 23.Небойша Йеленкович (82 - 28.Александър Цветков), 7.Христо Янев, 10.Сандриньо, 8.Том (59 - 15.Дока), 17.Георги Миланов (59 - 11.Флорин Брату), 19.Уилфред Нифлор
Резерви: 1.Урош Голубович, 4.Джемал Берберович, 5.Михаил Венков, 15.Дока Мадурейра, 18.Илия Миланов, 28.Александър Цветков, 11.Флорин Брату
Треньор: Петко Петков

______.jpgДебрецен: 31.Миндаугас Малинаускас, 24.Мирсад Миядиноски, 86.Жолт Лашко, 22.Чаба Бернат, 16.Адам Комлоши, 30.Золтан Киш, 33.Йозеф Варга, 55.Петер Шакали, 77.Петер Цвиткович, 11.Петер Кабат, 39.Адамо Кулибали
Резерви: 12.Джордже Пантич, Петер Мате, 7.Тибор Домби, 20.Яник Мбенгоно, 21.Форсел Фодор, 27.Адам Боди, 29.Ищван Шпицмюлер
Треньор: Андраш Херцег