Българският вратар Владо Стоянов и Шериф (Молдова) не успяха да сътворят чудото и да играят в групите на Шампионската лига. Молдовският шампион падна с 0:3 от Базел в плейоф реванш за влизане в груповата фаза и с общ резултат 0:4 напуска надпреварата. Утеха за Владо и съотборниците му остава участието в груповата фаза на турнира Лига Европа.

Шериф стоеше сравнително равностойно на своя съперник до 74-ата минута, когато Марко Щрелер бе изпуснат в наказателното поле и откри резултата в полза на Базел. Това изнерви играта на домакините и в 77-ата минута те останаха и с човек по-малко на терена след червен картон за Таркнишвили. От този момент нататък за гостите не бе проблем да довършат молдовския съперник и с две попадения на Александър Фрай в 80-ата и 87-ата минута, Базел доведе резултата до класическото 3:0./БЛИЦ