Миньор (Перник) се даде без бой на Локомотив (София) и загуби с 1:3 в съмнителен мач. Срещата бе последна от програмата на 4-ия кръг на "А" група и се игра на стадион "Осогово" в Кюстендил. Поражението е четвърто за тима от Перник от началото на новия сезон.

Феновете на тима от Перник се усъмниха в играта на любимците си, която повече наподобяваше порно продукция. Към края на мача ултрасите дори започнаха да скандират "Оставка, оставка" по адрес на треньора Антон Велков. Странно защо участие в срещата с Локо (Сф) не взеха здравите титуляри Ивайло Иванов и Адриан Олегов, а Даниел Златков бе заменен след почивката.

При две от попаденията на "железничарите" отбраната на Миньор не направи нищо, за да предотврати головете във вратата си.

Срещата започна в бавно темпо, а в края на първото полувреме паднаха две попадения. В 41-ата минута "жълто-черните" поведоха. Костадин Хазуров получи топката на 20-ина метра от вратата на гостите и с мощен шут прониза Боян Пейков - 1:0. В 43-ата Цветан Генков изравни, след като пред голлинията засече центрираната отдясно топка от Искрен Писаров, която преди това бе пропусната от Дерек Асамоа, а нито един от бранителите на домакините не успя да пресече подаването или да противодейства на Генков.

По подобие на първото полувреме и втората част започна в мудно темпо. В 59-ата минута обаче Дерек Асамоа даде аванс на Локо (Сф). Ганайският нападател бе оставен от защитата на "жълто-черните" да прави каквото си иска и с удар по земята прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Иван Чворович.

В 78-ата минута "железничарите" поведоха с 3:1, което вбеси до краен предел верните фенове на Миньор. Асамоа вкара втория си гол в мача, довкарвайки топката в опразнената врата, след като преди това играч на домакините я предостави на Генков, който не бе удържан от останалите бранители.

Така селекцията на Димитър Васев вече има 9 точки и заема третото място. На втората позиция е Левски също с 9, но с по-добра голова разлика, а на върха е Черноморец с 10 точки. Миньор остава единственият тим в "А" група, който след четири изиграни кръга няма спечелена нито една точка. /БЛИЦ

Срещата по минути
6 - Топката е центрирана в наказателното поле на Локо (Сф), но пред голлинията никой от Миньор не успява да я насочи към мрежата
10 - Младен Стоев стреля от пряк свободен удар, топката се отбива в стената от играчи на "железничарите"
15 - Костадин Хазуров получи топката от Велимир Иванов, но отправи слаб удар, който не затрудни Боян Пейков
21 - Искрен Писаров центрира отляво към Цветан Генков, Иван Чворович успява да улови топката преди нападателя на Локо (Сф) да я засече
27 - Даниел Златков пропуска да открие резултата за Миньор. Централният бранител засече с глава центрираната отдясно топка, но Боян Пейков я улови
30 - Румен Рангелов остава под центрираната от Велимир Иванович топка и не успява да създаде опасност за Боян Пейков
31 - Искрен Писаров стреля, топката преминава встрани от вратата на Миньор
39 - Чворович спасява удар на Цветан Генков, който се бе озовал на отлична позиция за откриване на резултата след подаване на Дерек Асамоа
41 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Миньор! Костадин Хазуров бележи със силен изстрел от далечна дистанция
43 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от София изравняват - 1:1! Точен е Цветан Генков, който пред голлинията засече центрираната отдясно топка от Искрен Писаров, която преди това бе пропусната от Дерек Асамоа
45 - Продължението на първото полувреме е 2 минути
45+2 - Край на първото полувреме

46 - smqna.jpg Смяна в състава на Локо (Сф). Калоян Караджинов заема мястото на Румен Горанов
51 - smqna.jpg Първа смяна и в състава на Миньор. Велимир Иванович отстъпва мястото си на Петър Петров
58 - Генков пробва да вкара от малък ъгъл, Чворович спасява
59 - topka.jpg ГОЛ! 2:1 за Локо (Сф)! Точен е Дерек Асамоа, който бе оставен от защитата на "жълто-черните" да прави каквото си иска и с удар по земята прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Иван Чворович

62 - smqna.jpg Първа смяна в състава на Миньор. Централният защитник Даниел Златков отстъпва мястото си на Горан Янкович
63 - Костадин Марков центрира топката в наказателното поле на Локо (Сф), Боян Пейков я лови
67 - Топовен изстрел на Калоян Караджинов, топката преминава на сантиметри покрай дясната греда на вратата на Миньор
70 - Отлична намеса на Чворович, който излезе на границата на наказателното си поле и спря пробива на Искрен Писаров, който бе изпуснат от бранителите на Миньор
78 - topka.jpg ГОЛ! 3:1 за Локо (Сф)! Дерек Асамоа довкарва топката в опразнената врата, след като преди това играч на Миньор я предостави на Генков, който не бе удържан от останалите бранители
81 - smqna.jpg Христо Господинов отстъпва мястото си на Ивайло Стоянов в състава на Миньор
82 - smqna.jpg Смяна и в състава на гостите. Димо Атанасов влиза, напуска Владислав Романов
90 - Продължението е 3 минути
90+3 - Край на мача. Локо (Сф) победи с 3:1 Миньор

МИНЬОР (Пк) - ЛОКО (Сф) 1:3
1:0 Костадин Хазуров (41), 1:1 Цветан Генков (43), 1:2 Дерек Асамоа (59), 1:3 Дерек Асамоа (78)
МИНЬОР (Пк): 91.Иван Чворович, 2.Васил Божиков, 4.Николай Христозов, 6.Даниел Златков (62-18.Горан Янкович), 7.Младен Стоев, 14.Ивайло Цветков, 23.Христо Господинов (81-13.Ивайло Стоянов), 28.Велимир Иванович (51-19.Петър Петров), 32.Костадин Марков, 21.Костадин Хазуров, 27.Румен Рангелов
Резерви: 99.Ивайло Иванов, 3.Адриан Олегов, 13.Ивайло Стоянов, 19.Петър Петров, 22.Юри Иванов, 10.Томислав Павлов, 18.Горан Янкович
Треньор: Антон Велков

loko_sofia.JPG
ЛОКО (Сф):
22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 11.Кристиян Добрев, 14.Милен Лахчев, 15.Румен Горанов (46-18.Калоян Караджинов), 21.Искрен Писаров (86-23.Иво Иванов), 8.Светослав Дяков, 9.Цветан Генков, 1.Дерек Асамоа, 88.Владислав Романов (82-30.Димо Атанасов)
Резерви: 55.Румен Тинков, 5.Георги Марков, 23.Иво Иванов, 18.Калоян Караджинов, 25.Преслав Йорданов, 30.Димо Атанасов, 27.Александър Манолов
Треньор: Димитър Васев