Локомотив (София) отвя без проблем с 4:0 Калиакра (Каварна) в последната среща от програмата на 1-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра пред едва 200 зрители на Националния стадион "Васил Левски".

Попаденията за "железничарите" вкараха Марчо Дафчев, Преслав Йорданов и Владислав Романов. Вратарят на гостите от Каварна Йордан Господинов пък си отбеляза автогол. С прибавените 3 точки Локо (Сф) събра 6 в актива си и измести Левски от четвъртото място. "Железничарите" също така показаха на Славия как се побеждава новака Калиакра. Както е известно, "белите" се изложиха сериозно срещу момчетата на Филип Филипов-Фичо, които в първия кръг биха с 1:0 насред "Овча Купел". След това тимът от Каварна направи 0:0 с Монтана, но днес се пропука и допусна цели 4 попадения във вратата си. Във временното класиране Калиакра заема 10-ата позиция с 4 точки.

Още преди почивката "железничарите" успяха да решат крайния изход в срещата, водейки с класическото 3:0. Първото попадение падна в 25-ата минута. Марчо Дафчев бе оставен непокрит от защитата на Калиакра, стреля в близката греда, а след това топката се оплете в мрежата зад Йордан Господинов - 1:0. В 29-ата Дерек Асамоа пропусна да удвои. След центриране, топката попадна в ганаеца, който бе изпуснат от защитата на гостите, и нанесе удар, но от голлинията играч в синьо успя да спаси, след което коженото кълбо се отби в лявата греда, но отново не попадна в мрежата.

В 34-ата падна второто попадение за Локомотив. Вратарят на Калиакра Йордан Господинов не успя да улови топката след изстрел на Искрен Писаров, а при добавката Преслав Йорданов реализира за 2:0.

Секунди преди края на първото полувреме "железничари" отново ликуваха. Кристиян Добрев стреля силно от около 20 метра, Господинов не успя да реагира по най-добрия начин, топката се тупна на тревата, удари се в крака му, след което влетя в мрежата му - 3:0. През второто полувреме домакините продължиха да доминират, но вкараха само още един гол. Той падна в 82-ата минута. Вкара го резервата Владислав Романов, заменил в 66-ата Искрен Писаров. Димо Атанасов центрира в наказателното поле на гостите, Асамоа пропусна към Романов, който прати топката в мрежата на Йордан Господинов за крайното 4:0. /БЛИЦ

Срещата по минути
3 - Вратарят на Локо (Сф) Боян Пейков лови центрираната от Четин Садула топка
23 - "Железничарите" претендират за дузпа. Нападателят Преслав Йорданов падна в наказателното поле на Калиакра след съприкосновение с Иван Райчев, съдията Калин Людмилов не посочва бялата точка
25 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Локо (Сф)! Марчо Дафчев бележи, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите от Каварна и с премерен изстрел прати топката в мрежата на Йордан Господинов
28 - karton.jpg Жълт картон за Делчо Стоилов за нарушение срещу Ивайло Димитров край тъчлинията
29 - ГРЕДА! След центриране топката попадна в Дерек Асамоа, който бе изпуснат от защитата на Калиакра и нанесе удар, но от голлинията играч на гостите успя да спаси, след което коженото кълбо се отби в лявата греда, но отново не попадна в мрежата
34 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Локо (Сф)! Вратарят на Калиакра Йордан Господинов не успя да улови топката след изстрел на Искрен Писаров, а при добавката Преслав Йорданов реализира
45 - topka.jpg ГОЛ! 3:0 за Локо (Сф)! Кристиян Добрев стреля силно от около 20 метра, Йордан Господинов не успя да реагира по най-добрия начин, топката се тупна на тревата, удари се в крака му, след което влетя в мрежата му
45 - Продължението е 1 минута
45+1 - Край на първото полувреме

46 - smiana.jpg Треньорът на Калиакра Филип Филипов извършва първа смяна. Делчо Стоилов отстъпва мястото си на нападателя Иван Петков Александров
51 - Дерек Асамоа финтира трима бранители на гостите, след което подаде на Преслав Йорданов, който би слабо от границата на наказателното поле и не затрудни Йордан Господинов
56 - Изтрел на Дерек Асамоа, топката излиза в аут
62 - Асамоа засича с глава центрираната топка, Йордан Господинов я лови
65 - Марчо Дафчев пропуска да се разпише от изгодна позиция
66 - smiana.jpg Първа смяна в състава на Локо (Сф). Искрен Писаров е заменен от Владислав Романов
74 - smiana.jpg Калоян Караджинов влиза в игра за домакините, заема мястото на Светослав Дяков
82 - topka.jpg ГОЛ! 4:0 за Локо (Сф)! Резервата Владислав Романов също успява да се разпише във вратата на гостите от Каварна. Димо Атанасов центрира в наказателното поле, Асамоа пропусна към Романов, който прати топката в мрежата на Калиакра
84 - ГРЕДА! Удар на Румен Горанов от фаул, но в напречната греда. Гол няма, топката излиза в аут
87 - Иван Александров пропуска да вкара почетно попадение за гостите, след като се озова сам срещу Боян Пейков
90 - Продължението е 2 минути
90+2 - Край на мача. Локо (Сф) победи с 4:0 Калиакра (Каварна)

ЛОКО (Сф) - КАЛИАКРА 4:0
1:0 Марчо Дафчев (25), 2:0 Преслав Йорданов (34), 3:0 Йордан Господинов (45-автогол), 4:0 Владислав Романов (82)
loko_sofia.JPG
ЛОКО (Сф): 22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 11.Кристиян Добрев, 14.Милен Лахчев, 15.Румен Горанов, 8.Светослав Дяков (74-18.Калоян Караджинов), 21.Искрен Писаров (66-88.Владислав Романов), 10.Марчо Дафчев, 25.Преслав Йорданов (77-7.Димо Атанасов), 1.Дерек Асамоа
Резерви: 55.Румен Тинков, 5.Георги Марков, 28.Атанас Атанасов, 18.Калоян Караджинов, 23.Иво Иванов, 7.Димо Атанасов, 88.Владислав Романов
Треньор: Димитър Васев

КАЛИАКРА: 29.Йордан Господинов, 3.Мартин Димов, 4.Детелин Димитров, 5.Антон Димитров, 8.Ивайло Раденцов, 10.Николай Петров (69-31.Георги Филипов), 14.Иван Райчев, 15.Антон Петров, 18.Делчо Стоилов (46-9.Иван Александров), 22.Четин Садула, 23.Георги Станчев
Резерви: 33.Мирослав Радев, 16.Стоян Стефанов, 17.Георги Кичуков, 25.Александър Събев, 7.Иван Здравков, 31.Георги Филипов, 9.Иван Александров
Треньор: Филип Филипов