Обновеният Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Асеновец на старта в Югоизточната "В" група. Двата отбора играха пред невероятна атмосфера на стадион "Христо Ботев", където присъстваха 7000 зрители.

Гостите от Асеновград си отбелязаха автогол в 17-ата минута, когато Иван Кунчев прати топката в собствената си мрежа. В 75-ата, при единствената си атака след почивката гостите стигнаха до изравняване. След центриране от дясно Мехмесали Мустафов със странична ножица не остави шансове на вратаря на Ботев Николов - 1:1. Победата на "канарчетата" донесе Ридван Хаджифейзула, разписал се за крайното 2:1 в 86-ата минута. Нападателят пристигна това лято в Ботев именно от Асеновец. /БЛИЦ

Ботев - Асеновец 2:1
1:0 Иван Кунчев (17-автогол), 1:1 Мехмесали Мустафов (74), 2:1 Ридван Хаджифейзула (87)