ЦСКА загуби домакинството си на Черноморец с 1:2 пред обидно малко зрители на стадион "Васил Левски". Това е второ поражение за "армейците", които на старта паднаха и от Левски - 0:1. Без спечелена точка в актива и с най-лоша голова разлика "червените" заемат последното 16-о място във временното класиране на "А" група. "Акулите" пък биха за сефте през новия сезон. Избраниците на Красимир Балъков завършиха 0:0 с новака Академик (Сф) в първия кръг и вече имат 4 точки в актива си.

ЦСКА поведе на Черноморец още в 19-ата секунда, когато точен бе Румен Трифонов. В 8-ата Енис Хайри изравни, а 2:1 за гостите от Бургас направи Педриня в 42-ата.

Домакините завършиха мача с 9 души. Първо Джузепе Акуаро бе изгонен за втори жълт картон в 67-ата, след което го последва и Борис Галчев, получил също втори жълт в 80-ата.

Дебют за ЦСКА направиха двамата италианци Марко Еспозито и Кристиан Тибони. Първият бе титуляр, както и Джузепе Акуаро. Еспозито обаче се контузи и бе заменен принудително, докато Тибони игра през последния половин час, но разочарова.

Срещата започна отлично за домакините, тъй като още в 19-ата секунда падна гол във вратата на Черноморец. Веднага след изпълнението на центъра Александър Тонев проби по дясното крило, центрира по тревата в наказателното поле, където се разминаха няколко бранители в синьо, след което връхлитащият Румен Трифонов разстреля Паскал Борел - 1:0.

Две минути по-късно Трифонов центрира отдясно, Тонев засече топката с десния крак, но я прати в лявата греда на вратата от близко разстояние. "Акулите" отвърнаха с изравнителен гол. Той падна в 8-ата минута, когато Антонио дос Сантош центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА, Марко Еспозито увисна, а Енис Хайри с глава вкара за 1:1.

До почивката гостите на Красимир Балъков дори успяха да обърнат мача. В 42-ата минута Павел Виданов сгреши, топката попадна в Педриня и той наказа Иван Караджов със силен изстрел от границата на наказателното поле.

Въпреки очакванията за натиск на ЦСКА втората част започна в много ниско темпо. "Армейците" рядко стигаха до голово положение пред Борел. В 67-ата минута за втори жълт картон и съответно червен бе изгонен Джузепе Акуаро. Точно в този момент ЦСКА започна да атакува много устремно. В 76-ата Тодор Янчев бе близо до отбелязване на уникален гол. Опитният халф опита почти от центъра да прехвърли Паскал Борел, топката тупна малко пред голлинията, след което срещна напречната греда и излезе в аут.

Тибони и Делев опитаха своя шанс, преди ЦСКА да остане с девет футболисти на терена. Борис Галчев получи също втори жълт картон и съответно червен. Все пак избраниците на Павел Дочев не се отказаха и се опитаха да изравнят, но определено нямаха късмет. "Армейците" дори играха като равен с равен, въпреки че Черноморец бяха с двама души повече.

В даденото от съдията продължение от 5 минути Иван Караджов с глава пробва да направи 2:2, но топката се отби в главата на играч на гостите и излезе в корнер.

Така "акулите" си тръгнаха с победата от "Васил Левски", побеждавайки с 2:1 ЦСКА. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЦСКА - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:2
1:0 Румен Трифонов (1), 1:1 Енис Хайри (8), 1:2 Педриня (42)

cska_logo.JPG
ЦСКА:
12.Иван Караджов, 27.Мартин Дечев, 2.Павел Виданов, 6.Джузепе Акуаро, 22.Марко Еспозито (52-19.Апостол Попов), 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев, 24.Александър Тонев (72-3.Томи Костадинов), 7.Спас Делев, 8.Румен Трифонов, 14.Димитър Илиев (61-16.Кристиан Тибони)
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 19.Апостол Попов, 3.Томи Костадинов, 21.Коста Янев, 16.Кристиан Тибони, 9.Дормушали Саидходжа, 10.Руи Мигел
Треньор: Павел Дочев

4ernomorec.JPG
ЧЕРНОМОРЕЦ:
33.Паскал Борел, 2.Траян Дянков, 4.Енис Хайри, 18.Йохен Зайц, 6.Орлин Старокин (58-11.Пламен Крумов), 14.Рикардо Андре, 30.Антонио дос Сантош (46-20.Ектор Гонзалес), 8.Марсио Нуньо, 78.Педриня, 9.Адриан Фернандеш, 77.Георги Андонов (74-7.Матиас Морис)
Резерви: 12.Стоян Колев, 11.Пламен Крумов, 26.Георги Терзиев, 16.Тодор Паланков, 20.Ектор Гонзалес, 7.Матиас Морис, 13.Мартин Тошев
Треньор: Красимир Балъков