Омония (Никозия) и Ред Бул Залцбург не се победиха в първия мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, завършил 1:1.

Секунди преди последния съдийски сигнал гостите от Австрия водеха в резултата на стадиона в Никозия. Точен за селекцията на Хууб Стевенс в 8-ата минута бе Гонсало Сарате. Аржентинският нападател проби и стреля към вратата на домакините, където стражът Драгослав Йеврич не се намеси по най-добрия начин и бе принуден да вади топката от мрежата си.

Омония успя да изравни едва в последните секунди на мача благодарение на гол от дузпа. Точен в 91-ата минута от бялата точка бе бившият нападател на Нюкасъл и Портсмут Ломана Трезор Луа-Луа.

Така националът на Конго съхрани шансовете на Омония за продължаване в следващата фаза. Реваншът е след седмица в Австрия. /БЛИЦ