Миньор (Перник) победи с 2:1 Академик (София) в контролна среща, която бе официалното представяне на домакините за новия сезон. Двубоят се игра на стадион “Металург”, на когото бе направена малка реконструкция, а чимовете на терена бяха сменени напълно. 800 фенове изгледаха срещата, която бе и първа за тима в Перник през лятото.

Велимир Иванович откри резултата в 35-ата минута, след като засече прострелно центриране на Петър Петров. В 75-ата минута Мирослав Будинов изравни с глава, след като изчака топката при центриране от корнер и изпревари централните защитници на домакините.

Крайното 2:1 оформи Младен Стоев с удар от 30 метра в 84-ата минута.

В 54-ата минута Академик получи правото да изпълни дузпа, която първоначално бе реализирана от Иван Редовски. Съдията обаче нареди тя да бъде пребита, тъй като футболисти от Академик влязоха в наказателното поле преди удара. При второто изпълнение обаче вратарят Чворович спаси удара на доскорошния таран на Балкан (Ботевград)./БЛИЦ