Локомотив (София) победи с минималното 1:0 Олимпиакос (Никозия) на официалното си представяне. Двубоят се игра на стадион “Локомотив” в “Надежда”, а единственото попадение реализира Преслав Йорданов в 71-ата минута. Само преди два дни новакът в кипърската първа дивизия разгроми ЦСКА с 5:2 на Националния стадион “Васил Левски” на представянето на “червените” за новия сезон.

В днешния мач на Локо (Сф) не взе участие нападателят Мартин Камбуров, който вече е в Китай. Както първи БЛИЦ писа, голмайсторът ще подсили местния Далиен и вече е договорил личните си условия.

Домакините имаха превъзходство през целия мач, но нападателите се отличиха с много пропуски. Още в 4-ата минута Генков стреля с пета, но защитник на гостите изчисти от голлинията. Десет минути след това отново нападателят би, но този път покрай вратата. В 33-ата минута Димо Атанасов центрира отдясно, Андре от състава на Олимпиакос едва не си вкара автогол, но Сеткус изби.

В 71-ата минута резервата Преслав Йорданов реализира за 1:0. Генков подаде на Атанас Атанасов, който центрира и нападателят с глава прати топката във вратата на кипърците./БЛИЦ

Локомотив (София) – Олимпиакос (Никозия) 1:0
1:0 Преслав Йорданов (71)