Калиакра (Каварна) приключи подготвителния си лагер в Трявна с победа. На стадиона в Дебелец футболистите на Филип Филипов победиха с 2:0 тима на Ком-Миньор Берковица. В 76-ата минута Иван Райчев откри резултата от дузпа, а в 80-ата минута Георги Филипов оформи крайното 2:0.

Мачът започна с проливен дъжд и подчертано превъзходство на каварненци, които имаха възможност да открият резултата няколко секунди след първия съдийски сигнал. Иван Петков напредна отляво и центрира към Иван Здравков, но неговият удар изпрати топката на сантиметри над напречната греда. Минута по-късно Делчо Стоилов центрира в наказателното поле, където се получи разбъркване, но никой не успя да отправи точен удар.

Тимът на Филип Филипов продължи да пресира своя съперник, който разчиташе предимно на контраатаки, но рядко успяваше да застраши вратата на Николай Петков.  В 18-ата минута Боян Бончев центрира остро в наказателното поле на Калиакра, където Мирослав Радев излезе уверено и улови. Пет минути по-късно Здравков пусна пас към Петков. Той не успя да овладее топката и тя попадна в Бонев, който стреля встрани от гредата. Най-сериозната заплаха пред вратата на каварненци дойде в 41-ата минута, когато Радев не изби добре далечен удар на Дилян Колев и Фидел Клуие почти от гол линията изпрати топката в аут.

През втората част темпото спадна и силите се поизравниха. В 51-ата минута избита топка попадна в Милен Бонев, който с далечен удар изпрати топката встрани от вратата. Димитър Чечев получи пас от Александър Събев в 72-ата минута, но ударът му бе блокиран. Минута по-късно Георги Станчев стреля над напречната греда от фаул.

Постепенно каварненци върнаха своето превъзходство и стигнаха до две бързи попадения. В 76-ата минута Георги Филипов навлезе с топката в наказателното поле, но се засуети. Въпреки това съдията посочи бялата точка за игра с ръка на играч на Ком-Миньор. Капитанът на Калиакра Иван Райчев изпълни безпогрешно наказателния удар и откри резултата. Четири минути по-късно Филипов удвои преднината на своите с диагонален удар от наказателното поле.

В 86-ата минута влезлият като резерва Емануил Петров имаше възможност да намали резултата, но ударът му изпрати топката в аут./БЛИЦ

Калиакра: Мирослав Радев, Александър Събев, Марко Марков, Иван Райчев, Стоян Стефанов, Иван Здравков, Георги Кичуков, Милен Бонев, Делчо Стоилов, Димитър Чечев, Иван Петков (Добрин Добрев, Антон Димитров, Детелин Димитров, Диан Кателиев, Мартин Димов, Ивайло Раденцов, Георги Филипов, Георги Станчев)