Левски победи с 2:0 Дъндолк (Ейре) в реванша от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Така с общ резултат 8:0 "сините" продължават в следващата фаза на турнира, където ще срещнат шведския Калмар.

Привлеченият от Локомотив (Пловдив) нападател Гара Дембеле вкара и двете попадения на срещата, играна на малкото стадионче "Ориел Парк", на което присъстваха около 1000 зрители. Голаджията се разписа и в първата среща в София преди седмица, когато точни бяха още Христо Йовов и по два пъти Даниел Младенов и Исмаил Иса.

Официален дебют за Левски в гостуването в Ейре направи холандският десен бранител Дъстли Мюлдер, който показа добра игра, въпреки че нямаше много работа в защита.

Още в 4-ата минута селекцията на Ясен Петров откри резултата на "Ориел Парк". Гара Дембеле получи топката от Дарко Тасевски на границата на наказателното поле и със силен шут я прати в мрежата на домакините. В 33-ата бе извършено нарушение срещу Лъчезар Балтанов на 30-ина метра от вратата на домакините. Владимир Гаджев шутира от прекия свободен удар, вратарят Питър Чери изби топката, която попадна в Гара Дембеле и той не сгреши за 2:0 за "сините". До края на мача падна още едно попадение, но то не бе зачетено. Резервата Исмаил Иса се разписа в 65-ата минута, но се оказа, че е бил в засада.

В 71-ата минута Жоазиньо бе заменен принудително от юношата на "сините" Александър Киров, след като бе изритан лошо от играч на ирландците и няколко минути му бе оказвана медицинска помощ. Бразилецът напусна накуцвайки терена, държейки се за глезена на левия крак.

Единствената опасност пред вратата на Левски бе чак в 86-ата минута, когато Георги Петков демонстрира отличен рефлекс, спасявайки силен изстрел от изгодна позиция на Стивън Макдоналд. Секунди по-късно Дарко Тасевски можеше да направи 3:0 след отличен индивидуален пробив. Македонецът стреля силно, но стражът на Дъндолк Питър Чери спаси.

Така с общ резултат 8:0 Левски елиминира ирланския тим и продължава в третия квалификационен кръг, където ще срещне Калмар. Първата среща ще е на 29 юли (четвъртък) в Швеция. Реваншът на стадион "Георги Аспарухов" е на 5 август. /БЛИЦ

Срещата по минутиТУК

ДЪНДОЛК - ЛЕВСКИ 0:2
(0:6 в първата среща)
0:1 Гара Дембеле (4), 0:2 Гара Дембеле (33)

дъндолк_2.jpgДЪНДОЛК: 1.Питър Чери, 3.Уейн Хейтсуел, 4.Том Милър, 5.Гари Брийн, 7.Стивън Мейър, 15.Киърън Макгуигън, 12.Майкъл Синът, 9.Фахрудин Кудузович, 20.Стивън Ленън (58-17.Тиърнън Мулвена), 11.Рос Гейнър, 16.Стивън Макдоналд
Резерви: 22.Матю Грег, 8.Алън Коули, 10.Нийл Фен, 17.Тиърнън Мулвена, 18.Марк Грифин, 19.Джони Брийн
Мениджър: Йън Фостър

ЛЕВСКИ:
1.Георги Петков, 2.Дъстли Мюлдер, 55.Йордан Милиев, 5.Иво Иванов, 14.Веселин Минев, 30.Лъчезар Балтанов, 45.Владимир Гаджев (61-16.Мариян Огнянов), 20.Жоазиньо (71-28.Александър Киров), 22.Дарко Тасевски, 17.Даниел Младенов, 39.Гара Дембеле (54-29.Исмаил Иса)
Резерви: 12.Божидар Митрев, 11.Елин Топузаков, 7.Александър Александров, 16.Мариян Огнянов, 18.Георги Христов, 28.Александър Киров, 29.Исмаил Иса
Старши треньор: Ясен Петров