ЦСКА записа една от най-срамните загуби в историята си и падна с 2:5 от новака в кипърския елит Олимапиакос (Никозия) при представянето си за новия сезон. “Червените” играха трагично до средата на второто полувреме и губеха в резултата с 0:4. След това успяха да върнат два гола и накрая получиха още един.

През първото полувреме единственото интересно положение бе голът за Олимпиакос в 21-ата минута. Кеног засече центриране и отблизо вкара за 1:0. Веднага след подновяването на играта гостите удвоиха. Чавдаров сгреши и Сотиру мушна топката покрай него за 2:0.

Резилът на ЦСКА стана пълен в 55-ата минута, когато получиха трети гол след грешка на Виданов и попадение на Мартинс. Точно десет минути по-късно кипърците удариха отново – 4:0. Този път Онейма изведе непокрития Давид, който сам срещу Чавдаров прати топката в левия долен ъгъл.

Малко след това Олимпиакос удари греда. След 75-ата минута ЦСКА се пробуди. В 78-ата минута младокът Томи Костадинов намали след пас на Маркиньос. Пет минути по-късно и Спас Делев се разписа за 2:4 с хубав удар от далечна дистанция, като топката се удари и в дясната греда.

Това не бе краят на мъките на родния тим. В 86-ата минута Онейма кара за крайното 5:2./БЛИЦ

ЦСКА - ОЛИМПИАКОС (Никозия) 2:5

0:1 Кеног (21), 0:2 Сотиру (46), 0:3 Мартинс (55), 0:4 Давид (65), 1:4 Томи Костадинов (78), 2:4 Спас Делев (83), 2:5 Онейма (86)

ЦСКА: 16.Иван Караджов (46 - Чавдаров), 25.Йордан Минев, 2.Павел Виданов (67 - Попов), 6.Джузепе Акуаро, 4.Костадин Стоянов, 5.Тодор Янчев, 23.Тиеро (46 - Трифонов), 7.Спас Делев, 28.Маркиньос, 24.Александър Тонев (46 - Галчев), 10.Руи Мигел (60 - Костадинов)
Резерви: 1.Чавдаров, 13.Стойчев, 19.Попов, 11.Велинов, 27.Дечев, 8.Трифонов, 18.Галчев, 20.Манчев, 3.Костадинов, 9.Саидходжа

Олимпиакос: 13.Сехус, 99.Кеног, 80.Жоао Паолу, 3.Родейро, 5.Баяно, 30.Да Силва, 8.Немсио, 2.Фабриньо, 17.Алкивадес, 14.Уилсън, 35.Жуниор (Соуса, Хачи, Дуарте, Омейма, Нуколау, Кирякос, Панайоту, Сотиру, Мартинс, Давид)

Стадион:
“Васил Левски” – 5000 зрители
Съдия: Ангел Ангелов

Срещата по минути
1 – Начало на мача
4 - Центриране на Виданов, съотборните му не засякоха
6 - Удар на Руи Мигел е избит в корнер. Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар
19 - Руи Мигел центрира отдясно, но Маркиньос бе преварен от защитник
21 - ГОООЛ! 1:0 за Олимпиакос точен е Кеног. Играчът засече центриране и от няколко метра вкара за кипърския тим

45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме. Чавдаров влиза на мястото на Караджов. На терена излизат Трифонов и Галчев на местата на Тонев и Тиеро
46 - ГОООЛ! 2:0 за Олимпиакос. Чавдаров сгреши и Сотиру прати топката покрай него за 2:0
49 - Нова атака за кипърците, Виданов се намесва добре
52 - Виданов игра с ръка в наказателното поле, но съдията не даде дузпа
53 - Атака за ЦСКА. Руи Мигел не успя да отиграе добре
55 - ГОООЛ! 3:0 за Олимпиакос. Виданов сгреши и Мартинс направио резултата класически
61 - Янчев изведе Руи Мигел, който стреля слабо
65 - ГОООЛ! 4:0 за Олимпиакос. Онейма изведе непокрития Давид, който сам срещу Чавдаров прати топката в левия долен ъгъл
74 - Греда за Олимпиакос, след удар на Онейма
75 - Феновете започват да скандират: "Любо Пенев, Любо Пенев"
78 - ГОООЛ! 1:4, точен за ЦСКА е младокът Томи Костадинов след асистенция на Маркиньос
83 - ГОООЛ!  ЦСКА намалява - 2:4. Спас Делев вкарва с далечен удар, като топката се удари и в дясната греда
86 - ГОООЛ! 5:2 за Олимпиакос. Точен след солова акция е Онейма