ЦСКА постигна поредна победа в контролите. Отборът разгроми с 5:1 втородивизионния Ком-Миньор (Берковица) в комплекса “Царско село” в София. Контролата изгледаха босовете на “червените” Димитър Борисов и Иво Иванов, както и националният селекционер Станимир Стоилов. Два гола вкара младият Томи Костадинов, а по един добавиха Павел Виданов, Александър Тонев и Руи Мигел. Почетното попадение за гостите реализира Колев.

Следващата контрола на ЦСКА е на 22 юли (четвъртък) от 19,00 часа на Националния стадион "Васил Левски". Тогава "червените" ще имат официално представяне срещу Олимпиакос (Никозия).

В днешния мач треньорът Павел Дочев заложи на две различни единадесеторки, като през второто полувреме футболистите се справиха по-добре и отбелязаха четири попадения. Направилият добра подготовка до момента Павел Виданов откри резултата още във 2-ата минута след удар с глава. Само две минути след това Маркиньос опита да прехвърли стража на гостите, но не успя да намери вратата. В 12-ата минута Димитър Илиев остана сам срещу вратаря на Ком-Миньор, но не можа да реализира. В 28-ата минута нападателят получи контузия и бе заменен принудително от Руи Мигел. С контузия е и друг нападател на “червените” – Дормушали Саидходжа, който не взе участие в двубоя. Травми лекуват още новите попълнение Фабрицио Грило и Грегъри Нелсън.

През второто полувреме “армейците” продължиха да атакуват и вкараха нови четири гола. Треньорът Павел Дочев направи осем смени. В 53-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Ком-Миньор топката стигна до Александър Тонев, който от границата на полето реализира за 2:0. В 56-ата минута Руи Мигел не успя да вкара от 2-3 метра, след като получи пас от Йордан Минев. В 59-ата минута резултатът стана 3:0 за ЦСКА. Руи Мигел се поправи за пропуска и с глава засече центриране на Борис Галчев.

В 64-ата минута едно от откритията на “червените” това лято Томи Костадинов покачи на 4:0. Първо Руи Мигел стреля, вратарят на гостите отби, но притичалият Костадинов прати топката в опразнената врата. Пак той бе в прегръдките на съотборниците си в 83-ата минута, след като вкара за 5:0. Този път младокът засече с глава центриране на Йордан Минев.

Пет минути преди края на двубоя Колев реализира почетното попадение за Ком-Миньор за крайното 5:1 в полза на ЦСКА./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЦСКА - Ком-Миньор 5:1
1:0 Павел Виданов (2), 2:0 Александър Тонев (54), 3:0 Руи Мигел (59), 4:0 Томи Костадинов (64), 5:0 Томи Костадинов (83), 5:1 Колев (85)

ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 27.Мартин Дечев, 6.Джузепе Акуаро, 11.Кристиян Велинов, 2.Павел Виданов, 88.Елиот Гранден, 21.Коста Янев, 20.Николай Манчев, 7.Спас Делев, 28.Маркиньос, 15.Димитър Илиев (28 - 10.Руи Мигел)