Пирин изненада Локо (Пд) и спечели контролата между двата елитни тима с 3:1. Попаденията за “орлетата” вкараха Веселин Стойков, Драги Коцев и Зоран Златковски, а за “смърфовете” отново вкара амнистирания Дани Кики

Пирин поведе в 12-ата минута. Иванов пусна към Веселин Стойков и нападателят вкара за 1:0 в празната врата. Очакващият договор с Локомотив Франклин се отчете с два пропуска. В 31-ата минута Драги Коцев покачи с глава вкара на 2:0. Минута преди края на първото полувреме Дани Кики бе оставен непокрит след изпълнение на ъглов удар и успя да намали резултата за 1:2.

Янко Сандански получи червен картон, но бе заменен от съотборник през второто полувреме. В 71-та минута Пирин стигна до трети гол в мача, след като Зоран Златковски засече с глава центриране отляво и вкара за крайното 3:1./БЛИЦ

Локомотив: Акалски, Агиров, Пл. Крачунов, Гаджалов, Трифонов, Златински, Том, Абушев, Керчев, Гуарино, Франклин (Ставрев, Георгиев, Ерош, Кики, Петров, Герджиков)

Пирин: Макенджиев, Дюлгеров, Митревски, Георгиев, Башлиев, Якимов, Иванов, Кацимерски, Стойков, Коцев, Кондев (Ганев, Костов, Карачанаков, Воденичаров, Стоев, Костадинов, Златковски, Ризов, Пасков, Молдованов)