Берое отстъпи с 1:2 на румънския Спортул Студенцеск (Букурещ) в контрола, играна в Словения. Загубата е първа за избраниците на Илиан Илиев в лятната подготовка.

Малко преди почивката Флорентин Крукеру откри резултата с глава за новака в румънския елит, Георги Божанов изравни за Берое в 77-ата, но шест минути преди края на проверката Дачиан Варга вкара от дузпа за Спортул за крайното 1:2.

В събота от 21:00 часа Берое гостува в Копривница на местния Славен (Белупо) при официалното представяне на хърватския тим. /БЛИЦ

СПОРТУЛ (Румъния) - БЕРОЕ 2:1

Съставът на Берое:
33.Теодор Скорчев, 2.Здравко Илиев (73–5.Георги Хашев), 30.Павел Ковачев (73–6.Симеон Минчев), 3.Тодор Тодоров (46–25.Мирослав Енчев), 28.Веселин Пенев (73–4.Тодор Динчев), 16.Стефан Велев (73–8.Иван Канев), 18.Петър Костадинов (60–10.Диан Генчев), 88.Петър Димитров (46–20.Николай Станков), 77.Стойчо Младенов (46–27.Атанас Апостолов), 21.Тодор Христов (46–29.Георги Божанов), 19.Владислав Златинов (60–15.Иван Янчев)