Левски отвя с категоричното 6:0 слабака от Ейре Дъндолк. Така "сините" на 99% са сигурен участник в третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа, като утре ще научат името на съперника си. Жребият е от 14:30 часа, а както е известно, в следващата фаза се включват още ЦСКА и Берое. Протоколният реванш между Левски и ирландския тим е насрочен за 22 юли (четвъртък) от 21:00 часа българско време на стадион "Ориел Парк" в Дъндолк.

С отличен дебют за Левски се отчетоха нападателите Даниел Младенов (привлечен от Пирин) и Гара Дембеле (Локо Пд), както и централният защитник Иво Иванов (Берое). Първият на два пъти наказа ирландците, снажният Дембеле вкара един гол, а Иванов заедно с Йордан Милиев действа безупречно в центъра на защитата. Първото попадение за "сините" реализира Христо Йовов, а резервата Исмаил Иса блесна с две попадения. Така Ясен Петров записа повече от впечатляващ дебют начело на Левски.

Още от началото на срещата "сините" упражниха домакински натиск и попадението във вратата на Дъндолк не закъсня. В 12-ата минута Христо Йовов откри резултата. Жоазиньо центрира от корнер, Гара Дембеле се размина с топката в наказателното поле на гостите, тя попадна в Бижутера, който наказа Питър Чери с неспасяем шут - 1:0. 120 секунди по-късно Даниел Младенов удвои преднината. Дарко Тасевски напредна с топката, подаде на Веселин Минев по лявото крило, той центрира към привлечения от Пирин нападател и за него не бе проблем да реализира първото си попадение в официален мач за Левски, пращайки топката в обратния ъгъл на вратата на гостите.

До почивката избраниците на Ясен Петров стигнаха до трети гол. В 42-ата минута друго ново попълнение се разписа - Гара Дембеле. Привлеченият от Локомотив (Пловдив) нападател получи пас от Дарко Тасевски, преодоля двама защитници на Дъндолк, стреля в близкия ъгъл на вратата по диагонал, топката се отби в гредата и влезе в мрежата - 3:0.

През второто полувреме "сините" продължиха да атакуват и стигнаха до още три гола. Веднага след подновяването на играта Даниел Младенов вкарва второто си попадение в мача. Централният защитник Йордан Милиев изведе отлично нападателя, който изпревари вратаря Питър Чери и покачи на 4:0.

Ясен Петров извърши и трите позволени смени. Под бурните аплодисменти на близо 10-те хиляди души на "Герена" играта напуснаха Христо Йовов, Дарко Тасевски и Гара Дембеле, а на терена се появиха Лъчезар Балтанов, Александър Александров и Исмаил Иса. Последният реализира 2 гола. В 86-ата минута талантливият нападател се разписа с глава, засичайки центрираната от Веселин Минев топка. В 94-ата минута отново Иса бе в прегръдките на съотборниците си. Гаджев стреля, вратарят Питър Чери изби, след което Иса довкара за крайното 6:0.

Собственикът на Левски Тодор Батков изгледа мача на живо от ложата на стадион "Георги Аспарухов", след като дълго не бе посещавал официален мач на "сините". /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛЕВСКИ - ДЪНДОЛК 6:0
1:0 Христо Йовов (12), 2:0 Даниел Младенов (14), 3:0 Гара Дембеле (42), 4:0 Даниел Младенов (46), 5:0 Исмаил Иса (86), 6:0 Исмаил Иса (90+4)
ЛЕВСКИ
: 1.Георги Петков, 4.Стефан Станчев, 5.Иво Иванов, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 45.Владимир Гаджев, 10.Христо Йовов (52-30.Лъчезар Балтанов), 17.Даниел Младенов, 20.Жоазиньо, 22.Дарко Тасевски (65-7.Александър Александров), 39.Гара Дембеле (78-29.Исмаил Иса)
Резерви: 12.Божидар Митрев, 11.Елин Топузаков, 30.Лъчезар Балтанов, 16.Мариян Огнянов, 8.Димитър Телкийски, 7.Александър Александров, 29.Исмаил Иса
Треньор: Ясен Петров

dundalk.JPGДЪНДОЛК: 1.Питър Чери, 2.Шоун Кели, 4.Том Милър, 5.Гари Брийн, 3.Уейн Хейтсуел, 15.Киърън Макгуигън, 8.Алън Каули, 7.Стивън Мейхър, 9.Фахрудин Кудузович (80-23.Майкъл Макгауън), 10.Нийл Фен (60-20.Стивън Ленън), 11.Рос Гейнър
Резерви: 22.Матю Грег, 12.Майкъл Сайнът, 16.Стивън Макдонъл, 17.Тиърнан Мулвена, 19.Джонатан Брийн, 20.Стивън Ленън, 23.Майкъл Макгауън
Мениджър: Йън Фостър