ЦСКА допусна първа загуба на подготвителния лагер в Германия. “Червените” паднаха с 1:2 от втородивизионния немски Рот Вайс (Оберхаузен). За домакините се разписаха Салик и Клингер, а почетното попадение за ЦСКА реализира Александър Тонев. Това бе последната проверка на “червените” на немска земя. В предишните четири контроли отборът записа четири поредни победи – 1:0 над Арминия (Билефелд), 5:0 над аматьорския Ферл, 4:3 над втория отбор на Хановер 96 и 3:1 над гръцкия ПАОК. "Армейците" се прибират утре в София, където ще продължат с последния етап от подготовката.

Двубоят започна с повече от половин час закъснение заради проливен дъжд и гръмотевици над стадиона на домакините от Оберхаузен. Наложи се съдията да прибере двата отбора в съблекалните и да изкача подобрение на метеорологичните условия. Все пак срещата стартира към 20,40 часа българско време и се доигра при постоянен дъжд.

Павел Дочев заложи на Йордан Минев като десен бек, Виданов и Акуаро в центъра на защитата и Костадин Стоянов отляво. В центъра на терена играха Тодор Янчев и Уилям Тиеро, по десния фланг бе Спас Делев, а отляво Александър Тонев. На върха на атаката бе Димитър Илиев, подпомаган от Маркиньос.

През първото полувреме ЦСКА игра много слабо и не създаде почти нито едно положение пред вратата на съперника. Домакините откриха резултата още в 13-ата минута чрез Муса Салик. Той влезе отляво в наказателното поле, финтира бранител в червено и с хубав мощен удар преодоля Иван Караджов. В 23-ата минута “армейците” създадоха добра атака по десния фланг, Минев центрира, но Спас Делев не успя да играе с глава в наказателното поле. Минута след това бе най-хубавото изпълнение в червено през първата част. Маркиньос шутира от пряк свободен удар, а вратарят на Рот Вайс с мъка отрази в корнер. В 33-ата минута Боруцки от Рот Вайс остана сам срещу Караджов в наказателното поле след грешка в защитата, но Виданов притича и с шпагат изби. Минута преди края на полувремето Костадин Стоянов получи няколко последователни удара и бе сменен принудително, като на негово място влезе Апостол Попов. В последната минута на първата част Тиеро сгреши, след като загуби топката на границата на наказателното поле, Клингер влезе и с удар по земя направи 2:0 за Рот Вайс.

През второто полувреме българският тим игра много по-добре и контролира действията на терена. В 55-ата минута Александър Тонев вкара след хубав удар извън границата на наказателното поле. В 61-ата минута капитанът Тодор Янчев уцели гредата, след като напредна в наказателното поле, излъга и вратаря, но би в левия страничен стълб. При добавката Тошко прати топката в аут. Треньорът на “червените” отново направи няколко смени, като на терена се появиха Гранден и Борис Галчев на полувремето, а по-късно играчът на проби Хорхе Москера, Томислав Костадинов и Атанас Зехиров. В 77-ата минута именно колумбиецът Москера бе изведен отляво в наказателното поле, прати топката във вратата, но имаше вдигнат флаг за засада. В 83-ата минута вратарят Иван Караджов се справи блестящо, след като с крак спаси почти сигурен гол, след удар на играч на домакините./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Рот Вайс (Оберхаузен) - ЦСКА 2:1
1:0 Муса Салик (13), 2:0 Клингер (45), 2:1 Александър Тонев (55)

Рот Вайс: 21.Пирсон, 2.Клингер, 5.Райхарт, 6.Гордан, 9.Шонфелд, 10.Теранова, 11.Ламиди, 14.Хергезел, 18.Милетич, 36.Боруцки, 40.Селик

ЦСКА: 16.Иван Караджов, 25.Йордан Минев, 6.Джузепе Акуаро, 2.Павел Виданов, 4.Костадин Стоянов (44 - 19Апостол Попов), 24.Александър Тонев (69 - 3.Томислав Костадинов), 5.Тодор Янчев (72 - 20.Николай Манчев), 23.Уилям Тиеро (46 - 18.Борис Галчев), 7.Спас Делев (46 - 15.Елиот Гранден), 28.Маркиньос, 14.Димитър Илиев (51 - 26.Хорхе Москера)