Литекс записа минимален успех с 1:0 на черногорския Рудар в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Единственото попадение в мача бе реализирано от капитана на ловчанлии Ивелин Попов.

Попов даде обнадеждаващ старт на мача с попадението си в осмата минута. Дока подаде с пета на Петър Занев, който центрира отляво и Ивелин Попов с глава от малък ъгъл прехвърли вратаря Раданович и прати топката във вратата.

Въпреси надмощието си до края на мача “оранжевите” не успяха да стигнат до ново попадение в мрежата на Рудар, въпреки че гостите завършиха мача с 10 души след втория червен картон на Бойович в 84-ата минута. Така шампионите имат минимален аванс от един гол преди реванша след седмица.

За момента не е ясно дали капитанът на Литекс Ивелин Попов ще може да играе за тима си в Черна гора, след като в 61-ата минута заради разтежение бе заменен принудително от Христо Янев./БЛИЦ

Най-интересното по минути - ТУК

Литекс – Рудар 1:0
1:0 Ивелин Попов (8)

litex.jpgЛИТЕКС: 31.Родриго Галато, 33.Николай Бодуров, 2.Александър Барт, 22.Пламен Николов, 3.Петър Занев, 10.Сандриньо, 23.Небойша Йеленкович, 8.Том (68-11.Флорин Брату), 71.Ивелин Попов (61-7.Христо Янев), 15.Дока (78-27.Момчил Цветанов), 19.Вилфред Нифлор
Резерви: 1.Урош Голубович, 6.Ивайло Петков, 7.Христо Янев, 11.Флорин Брату, 17.Георги Миланов, 18.Илия Миланов, 27.Момчил Цветанов
Треньор: Ангел Червенков

rudar.jpgРУДАР: 25.Милош Раданович, 7.Боян Иванович, 9.Блажо Игуманович, 10.Миюшко Бойович, 16.Душан Мичич, 17.Нермин Усени (89-15.Владан Аджич), 19.Предраг Бърнович (79-5.Никола Секулич), 20.Миройе Йованович (56-22.Ивица Йованович), 23.Предраг Ранджелович, 24.Неделко Влахович, 27.Веселин Боич
Резерви: 1.Милан Миятович, 5.Никола Секулич, 8.Александър Минич, 15.Владан Аджич, 18.Ферид Идризович, 21.Данило Томич, 22.Ивица Йованович
Треньор: Небойша Вигневич