Нова победа в контролите постигна Академик (София). Новакът в “А” група надигра в село Герман с 2:1 Ком-Миньор (Берковица). В 25-ата минута Мирослав Будинов откри резултата след чудесно подаване на Самир Аесс. Преди това Будинов изпусна добро положение, след като с фалцов удар прати топката покрай гредата. В началото на второто полувреме гостите от Берковица изравниха, възползвайки се от грешка на опитния централен защитник Иван Пасков. Точен за тима от “Б” група бе Петър Георгиев.

В последната минута Академик стигна до успеха, след като се разписа доскорошният нападател на Балкан (Ботевград) Иван Редовски. Таранът засече подаване на новото попълнение Борислав Балджийски. Въпреки победата старши треньорът на “студентите” Самир Селимински не остана доволен от представянето на тима. Втората част от подготовката на отбора започва в понеделник, като Академик сменя лагера си от Старозагорските минерални бани с Банско./БЛИЦ