Черноморец (Бургас) победи Равда в контрола с 2:1. Под непрестанния дъжд на стадион „Лазур” двата отбора изнесоха мъжки и коректен двубой. Пламен Крумов откри резултата след хубава комбинация в наказателното поле на гостите още в 3-ата минута. Последва силен натиск на „акулите” и в 23-ата Георги Андонов след самостоятелна акция покачи на 2:0. До края на полувремето бургаския тим бе по-настойчив, но до ново попадение във вратата на Равда не се стигна.

През второто полувреме дъждът се усили. Треньорът на Черноморец Красимир Балъков заложи на изцяло нова единайсеторка. При контраатака Петър Колев успя да надиграе защитата на домакините и да отбележи почетен гол за новаците в Източната “Б” група. В края на срещата опасни изстрели към вратата на Равда отправиха Тони дос Сантос, Мартин Тошев, Роберто Карбони и Костадин Дяков.