Сърбия победи с 3:2 Италия в последния си мач от група "B" на Световната лига по волейбол. Този резултат е във вреда на българския национален отбор, който вчера загуби от Бразилия с 1:3 гейма във Варна. Нашите трябва да бият довечера “селесао” независимо с какъв резултат, за да се класират за финалите в Кордоба (Аржентина). Италианците поведоха с 2:0, с което си осигуриха и на теория първото място в група “В”. След това селекционерът Андреа Анастази извади титулярите си и по този начин позволи на домакините да обърнат двубоя. Те се възползваха от подаръка и изтръгнаха победата с 3:2 гейма. Особено показателен за тоталното нежелание на "адзурите" да спечелят мача бе тайбрекът, завършил 15:6 в полза на Сърбия.

С най-много точки за Сърбия завърши Саша Старович - 24. Никола Ковачевич записа 15, а Марко Подрашчанин - 14. От италианците Михал Лашко направи 15 точки, а Алесандро Фей се отчете с 13 в първите два гейма, преди да седне на пейката. Симоне Пароди, Валерио Вермилио, Лука Мастранджело и Матей Чернич също не се появиха до края на срещата, за да могат домакините безпрепятствено да стигнат до така нужната им победа./БЛИЦ