Левски загуби последната си проверка в Австрия от гранда Аустрия (Виена) с 1:2. “Сините” поведоха с 1:0, но допуснаха обрат. Срещата бе представяне на австрийския тим и бе изгледана от почти 4000 души. На трибуните бе и собственикът на Левски Тодор Батков.

Новите попълнение от Пирин и Локо (Пд) Даниел Младенов и Гара Дембеле затвърдиха добрите впечатления с играта си. Именно Младенов изведе Дембеле сам срещу вратаря Линднер в 26-ата минута и нигериецът със самочувствие го прехвърли за 1:0. „Сините” продължиха да контролират играта до почивката. Преди края на първото полувреме Владимир Гаджев не успя да се възползва от грешката на противниковата отбрана.

След подновяването на контролата равенството бе възстановено. Линц се разписа при изпълнение на ъглов удар и меле в 47-ата минута. Три минути преди края резервата Бензукан се подхлъзна, а Тифнер се възползва от грешката и от около десет метра оформи крайното 2:1 за Аустрия (Виена).

Равносметката от лагер в Австрия за Левски е една победа, три загуби и един прекратен мач при 0:1./БЛИЦ

АУСТРИЯ - ЛЕВСКИ 2:1
0:1 Дембеле (26), 1:1 Линц (47), 2:1 Тифнер (87)

Аустрия: 13.Линднер, 4.Драгович, 6.Хлинка, 7.Клайн, 9.Линц, 14.Ортлехнер, 16.Юнизович, 18.Лиендл, 19.Станкович, 26.Баумгартлингер, 29.Шутнер (21.Аумер, 15.Форисек, 10.Шумахер, 3.Маргрейтер, 22.Леовац, 8.Соломон, 5.Валнер, 17.Тифнер, 20.Горгон)

Левски: 1.Георги Петков, 3.Мюлдер (65 - Стефан Станчев), 5.Иво Иванов, 14.Веселин Минев (46 - Телкийски), 55.Йордан Милиев, 45.Владимир Гаджев, 10.Христо Йовов, 22.Дарко Тасевски (60 - Георги Христов), 17.Даниел Младенов, 39.Гарра Дембеле (67 - Иса), 20.Жоазиньо

Стадион: “Франц Хор” - 4000 зрители

Срещата Аустрия (Виена) – Левски 2:1 по минути

1 – Начало на мача
2 - Атака на Аустрия, Младенов изчисти в корнер
3 - Дембеле центрира към Младенов, но ударът му рикошира в играч на автрийците и излиза в корнер
6 - Младенов върна жеста на Дембеле и го намери на границата на наказателното поле, ударът на бившия играч на Локо (Пд) излезе в аут
10 - Дъстли Мюлдер спира атака на Аустрия
15 - Йовов получава лекарска помощ, но ще остане на терена
18 - Атака на Жоазиньо минава през Тасевски, но бранител избива от крака на Дембеле
22 - Жоазиньо центрира, но Младенов не успя да засече
26 - ГОООЛ! 1:0 за Левски. Гара Дембеле е изведен сам срещу вратаря от Младенов, финтира и го вкара
29 - Дембеле опита да прехвърли вратаря, но стреля над вратата
36 - Атака на Аустрия, Баумгартлингер опита да стреля от границата на наказателното поле, но би в аут
44 - Пропуск на Гаджев от точката за изпълнение на дузпа
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
47 - ГОООЛ! Аустрия изравнява - 1:1. Линц се разписа след меле в наказателното поле на Левски
55 - Две поредни положения за Аустрия
65 - Мюлдер получи контузия и е заменен от Станчев
71 - Центриране на Младенов към Иса, нападателят не успява да отиграе
75 - Удар на Младенов, рикошет и нападателят стреля отново, но в аут
87 - ГОООЛ! 2:1 за Аустрия. Бензукан сгреши и резервата Тифнер със силен шут вкара за своя тим