ЦСКА победи дублиращия отбор на Хановер 96 с 4:3 в контрола, играна в градчето Бад Липшпринге (Германия). Това бе трети пореден успех за “червените” на немска земя, като преди това надиграха Арминия (Билефелд) с 1:0 и аматьорския Ферл с 5:0. За днешната победа се разписаха Николай Манчев, Димитър Илиев, Маркиньос от дузпа и Руи Мигел. Контролата трябваше да започне в 19,00 часа българско време, но се забави с около 30 минути заради гостуващия тим. Играчите на Хановер 96 закъсняха заради задръстване по пътя, вследствие катастрофа.

Треньорът на ЦСКА Павел Дочев заложи на Минев отдясно в защитата, Виданов и Акуаро в центъра и Трифонов отляво. В средата на терена действаха капитанът Тодор Янчев заедно с Николай Манчев. По двете крила бяха Гранден и Александър Тонев. На върха на атаката бе Димитър Илиев, а зад него Маркиньос.

В 13-ата минута капитанът Тошко Янчев влезе в наказателното поле, подаде към Николай Манчев, който с шпагат направи 1:0 за ЦСКА. След това Димитър Илиев засече центриране отляво, но би неточно над вратата. В 23-ата минута “червените” поведоха с 2:0. Митко Илиев пое топката пред наказателното поле, напредна няколко крачки и реализира в долния десен ъгъл. В 30-ата минута дублиращият тим на Хановер 96 стигна до попадение. Бейл вкара от границата на наказателното поле, като вратарят на “армейците” Иван Караджов не бе пласиран добре. В последната минута на първото полувреме немският тим стигна до равенството 2:2. Груба грешка направи отново българският вратар, който увисна при центриране от корнер и Хофман засече във вратата.

През втората част двата отбора продължиха да си разменят попадения. В 64-ата минута след продължително разбъркване в наказателното поле на Хановер съдията даде дузпа за нарушение срещу Руи Мигел. Зад топката застана Маркиньос, който направи 3:2. Павел Дочев направи още две смени, като на терена се появиха халфовете Коста Янев и Томислав Костадинов. В 84-ата минута Руи Мигел реализира за 4:2 по страхотен начин. Попадението напомня на това на Емил Костадинов срещу Франция през 1993 година на “Парк де Пренс”. Португалецът само че овладя топката отляво, влезе в наказателното поле и би, топката си удари в горната греда и влетя във вратата. Домакините вкараха третия си гол в 86-ата минута чрез резервата Бюхлер.

Следващата контрола на ЦСКА е на 12 юли срещу гръцкия ПАОК от 20,00 часа българско време./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Хановер 96 (23 години) - ЦСКА 3:4
0:1 Николай Манчев (13), 0:2 Димитър Илиев, 1:2 Бейл (30), 2:2 Тим Хофман (45), 2:3 Маркиньос (66-дузпа), 2:4 Руи Мигел (84), 3:4 Бюхлер (86)

Хановер 96 (до 23 години):
12.Цилер, 2.Йоано, 3.Халфтенберг, 4.Вендел, 5.Хофман, 7.Фуш, 8.Кароф, 10.Ферати, 13.Бейл, 14.Меркенс, 15.Гишелман
Резерви: 1.Малук, 6.Бурмайстер, 9.Боп, Ернст, Куил, 16.Хуус, 18.Гьокдамир, 19.Дурсум, 20.Бюхлер, 21.Руте, 23.Ефсееф, 24.Авевор

ЦСКА:
16.Иван Караджов, 6.Джузепе Акуаро (46 - 4.Костадин Стоянов), 25.Йордан Минев, 2.Павел Виданов, 8.Румен Трифонов, 24.Александър Тонев (73 - 3.Томислав Костадинов), 15.Елиот Гранден, 28.Маркиньос, 20.Николай Манчев (68 - 21.Коста Янев), 5.Тодор Янчев, 14. Димитър Илиев (46 - 10.Руи Мигел)
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 4.Костадин Стоянов, 17.Атанас Зехиров, 21.Коста Янев, 3.Томи Костадинов, 10. Руи Мигел

Стадион: "Курладщадион"
Жълти картони: Бейл (Хановер 96); Тодор Янчев (ЦСКА)