Италия победи Сърбия с 3:1 гейма (23:25, 25:19, 25:22, 25:19) като гост в предпосладен мач от група "В" на Световната лига. Успехът донесе три точки на "скуадрата" и тя вече има 27 като заема твърдо първото място, сърбите пък остават с 24. Ако успеят да загубят с 2:3 или спечелят утре, италианците ще се класират директно за финалния турнир в Аржентина.

Това касае и българския национален отбор, тъй като най-добрият втори отбор от четирите групи също ще се класира напред. За момента нашите имат 25 точки, тоест с 1 повече от сърбите. Ако комшиите вземат трите точки утре обаче, на българите ще се наложи да спечелят поне 2 от Бразилия. Момчетата ни имат по-добри показатели в сравнение със сърбите. Това обаче може да се промени ако регистрираме две поражения с по 0:3 гейма./БЛИЦ