Черно море не успя да запише трета поредна победа в контролите си през това лято, след като направи 1:1 с шампиона на Азербайджан Интер (Баку).

“Моряците” откриха резултата в 16-ата минута когато Йордан Юруков бе точен от дузпа, отсъдена за фаул на вратаря Агаев срещу Димитър Петков.

До края на първото полувреме Черно море имаше още положения за гол, но Адемар и Дончо Атанасов нямаха шанс да поразят вратата на Интер за втори път.

Надмощието на шампиона на Азербайджан през второто полувреме даде своя резултат в 60-ата минута, когато българинът Живко Желев се разписа след изпълнение на фаул.

Мачът се игра с топката “Джабулани”, същата като тази на световното пъренство. Това стана по настояване на Интер (Баку), който ще играе с пропукта на “Адидас” в квалификациите за Шампионската лига.

Бразилецът Марио Жардел отново не дебютира за “моряците”, тъй като все още не е във форма. В следващата си контролна среща Черно море ще се изправи срещу Славия. Двубоят е в събота от 10:30 часа в Банско./БЛИЦ