Левски прекрати контролата с кипърския Аполон (Лимасол) на почивката. "Сините" губеха с 0:1 след първата част, но недоволен от слабото съдийство и грубата игра на противника спортният директор Георги Иванов прекрати мача.

Аполон водеше след 43 минути игра, тъй като съдията даде край на първото полувреме две минути по-рано. Резултатът бе открит още в 7-ата минута, когато Авраам се разписа с удар по земя от наказателното поле. Гол на кипърците бе отменен за засада на Семедо. В 33-ата минута Георги Петков спаси дузпа, изпълнена от Авраам.

В 36-ата минута двата отбора се сбиха на терена и бяха усмирени след намесата на резервите и хората от двата спортно-технически щаба. В 40-ата минута Веселин Минев бе изгонен заради фаул срещу противников играч. Той бе помолен от съдията да напусне терена, но българинът отказа и след това му бе показан червен картон.

Самата среща започна с половин час по-рано от предвиденото, след като и двата отбора искаха да изгледат на спокойствие полуфинала от Мондиал 2010 между Уругвай и Холандия. За да запазят програмираното натоварване от треньорския щаб на "сините" наредиха на играчите да проведат тренировка вместо пропадналото второ полувреме.

В четвъртък е последната контрола на Левски в Австрия срещу местния гранд Аустрия (Виена)./БЛИЦ

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача
7 – topka.jpg ГООЛ!! Аполон поведе в резултата! Авраам се разписа с удар по земя от наказателното поле
14 - Защитник на Аполон пресича пас на Дани Младенов към Йовов и слага край на опасна атака на "сините"
15 - Аугусти избива опасен удар на Даниел Младенов
17 - Удар на Милиев с глава над вратата над Аполон
21 - Удар на Семедо над вратата
24 - В рамките на една минута играчите на Левски отправиха два неточни удара към вратата на Аполон. Гара Дембеле и Даниел Младенов показаха неточен мерник
25 - ПРОПУСК за Левски. От вратарското поле Владимир Гаджев не успя да прати топката във вратата след центриране на Жоазиньо
29 - ПРОПУСК за Аполон. Семедо преодоля Георги Петков, но ударът му към опразнената врата бе изчистен от голлинията от Йордан Милиев