Черноморец и Сливен направиха 2:2 в контрола. Още в 4-ата минута Костадин Дяков стреля силно от границите на наказателното поле и откри резултата за домакините. В 35-ата минута след пряк свободен удар Деан Христов изравни за 1:1. До края на полувремето домакините отправиха няколко опасни изстрела, но вратарят на Сливен спаси. Дебют с екипа на Черноморец през първото полувреме направи Жоао Салес, който е на проби в отбора.

През второто полувреме Красимир Балъков пусна изцяло нова единайсеторка. Отборът на Сливен успя първи да стигне до гол, като в 55-ата минута Николай Димитров изведе гостите напред. В последната минута, след изпълнение на пряк свободен удар, най-съобразителен в полето на Сливен се оказа Андре, който през куп от играчи с глава провря топката в мрежата за крайното 2:2.

Следващата контрола на Черноморец е във вторник (6 юли) срещу Етър (Велико Търново)./БЛИЦ