Черно море (Варна) се наложи с 1:0 над Видима-Раковски в контролна среща. Единственото попадение реализира Йордан Юруков в 42-ата минута от дузпа, отсъдена заради спъване на Ели Маркес.

Три минути по-рано пък Даниел Димов от варненския състав получи червен картон. Варненци превъзхождаха съперника си през по-голямата част от мача и създадоха повече голови положения, които обаче не успяха да реализират. Това е втора проверка за моряците, които миналата седмица удариха с 3:0 втородивизионния Черноморец (Поморие).

Новото звездно попълнение на тима Марио Жардел отново не взе участие в мача, тъй като тренира по индивидуална програма. Старши треньорът на Черно море Велизар Попов обяви, че е доволен от играта, като нарече мача една добра тренировка.

Тази вечер отборът ще се настани в хотел в София, а утре преди обяд тръгва за Банско./БЛИЦ