Локомотив (Пд) направи равен 1:1 срещу Септември (Симитли) в първата си лятна контрола. Двубоят се игра на централния терен на хотел "Пири" в Банско. В края на първата част пловдивчани излязоха напред в резултата. Мартин Керчев изведе в наказателното поле уругваеца Гуарино, който реализира в горния десен ъгъл за 1:0. Преди това пък бившият бранител на пловдивчани Георги Самокишев на два пъти принуди вратаря Кирил Акалски да показва рефлекс. През първата част отборът с изпълнителен директор Методи Стойнев тресна и греда, предава сайтът news4000.

Септември стигна до изравнително попадение в 67-ата минута, когато Борисалв Кралев остана сам срещу вратаря Флориан Лучини и направи 1:1. Малко по-късно пловдивчани можеха да изравнят от дузпа за нарушение срещу Георги Петров - Геша. От бялата точка Дани Кики заложи на силен изстрел в центъра на вратата, при което Иванов изби.

След контролата стана ясно, че Георги Мечечиев със сигурност напуска Локомотив. Бранителят ще разтрогне с клуба по взаимно съгласие. Христо Бонев освободи дошлия на проби нападател Роналдо Мачински. В следващите няколко дни ще продължат пробите на Милан Коприваров, Малик и Ивелин Янев./БЛИЦ

Локомотив (Пловдив) - Септември (Симитли) 1:1
1:0 Гуарино (45), 1:1 Борислав Кралев (67)

Локомотив: Ставрев, Аргиров, Гаджалов, Бенжалюн Йонес, Ивелин Янев, Вал. Георгиев, Христо Златински, Мартин Керчев, Здравко Лазаров, Роналдо, Малик (Акалски, Лучини, Г. Петров, Гуарино, Красен Трифонов, Николай Чипев, Цв. Йотов, Крачунов, Абушев, Самир Бенжалюн, Милан Коприваров)