Левски победи с 3:2 Металист (Харков) и записа първи успех в контролите си това лято. Вчера Ясен Петров дебютира начело на "сините" със загуба 2:3 от румънския Търгу Муреш.

Силен мач за Левски направи новото попълнение Гара Дембеле, за когото днешната среща бе дебют със синята фланелка. Привлеченият от Локомотив (Пловдив) нападател вкара третото попадение в контролата, а преди това бе два пъти фаулиран от играчи на украинците, а при последвалите пряк свободни удари Димитър Телкийски и Владимир Гаджев вкараха голове. За тима от Харков точни бяха Едмар и Андрей Воробей. От 55-ата минута до края на мача "сините" играха с човек по-малко, тъй като Владимир Гаджев бе изгонен заради втори жълт картон.

Срещата започна вихрено и още до 20-ата минута паднаха три попадения. В 14-ата Димитър Телкийски вкара директно от пряк свободен удар за нарушение срещу Гара Дембеле. Само четири минути по-късно Владимир Гаджев повтори упражнението, удвоявайки преднината на Левски с идентично попадение, отново след нарушение срещу привлечения от Локо (Пд) нападател. Веднага след това обаче тимът от Харков успя да намали чрез Едмар. При резултат 2:1 за "сините" приключи първото полувреме.

Още в началото на втората част Ясен Петров започна да извършва смени. Дебют за Левски направи и последното попълнение - холандецът Дъстли Мулдер. В 47-ата минута Гара Дембеле увенча добрата си игра с гол. Снажният нападател получи топката от Мариян Огнянов и разстреля вратаря на Металист за 3:1.

"Сините" продължиха да атакуват, въпреки че в 55-ата минута останаха с човек по-малко заради втория жълт картон на Гаджев. Ясен Петров замени всичките си полеви футболисти, давайки шанс за изява на девет резерви. Единствено вратарят Георги Петков остана на терена цял мач.

До края падна още едно попадение. В 80-ата минута звездата на Металист Андрей Воробей вкара от пряк свободен удар, изпълнен перфектно от около 25 метра фронтално срещу вратата на Левски.

Следващата контрола на "сините" от лагера в Австрия е в събота, а съперник ще бъде Апоел (Тел Авив). /БЛИЦ

Контролата по минути - ТУК

ЛЕВСКИ - МЕТАЛИСТ (Харков) 3:2
1:0 Димитър Телкийски (14), 2:0 Владимир Гаджев (18), 2:1 Едмар (19), 3:1 Гара Дембеле (47), 3:2 Воробей (80)
ЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 6.Майкъл Тевия (46-3.Дъстли Мулдер), 5.Иво Иванов (75-15.Шакиб Бензукан), 11.Елин Топузаков (65-55.Йордан Милиев), 26.Калин Щърков (46-14.Веселин Минев), 45.Владимир Гаджев, 16.Мариян Огнянов (68-30.Лъчезар Балтанов), 8.Димитър Телкийски (66-20.Жоазиньо), 22.Дарко Тасевски (66-10.Христо Йовов), 17.Даниел Младенов (68-13.Даниел Шмедин), 39.Гара Дембеле (62-19.Мирослав Антонов)