Литекс записа разгромна победа с 6:0 над сборен отбор от областта Ренкум във втората си контролна среща от началото на лагера в Холандия. Тимът на противника на шампионите бе съставен предимно от играчи от турски произход, какъвто бе и треньорът Фатих Юзер Доган

Ивелин Попов откри резултата още в седмата минута. Том направи 2:0 в 29-ата. До края на полувремето страхотен шут на Ивелин Попов облиза гредата. Удар на Дока също срещна десния стълб. Веднага след почивката Литекс стигна до трети гол. Том вкара след самостоятелен пробив.

Новото румънско попълнение Флорин Брату реализира първия си гол с оранжевата фланелка в 68-ата минута. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Пет минути по-късно Христо Янев с техничен удар покачи за 5:0 за Литекс. Комбинация между близнаците Илия и Георги Миланови в 80-ата минута завърши с греда на последния. Христо Янев оформи победата на Литекс в 85-ата минута, когато отбеляза втория си гол в мача./БЛИЦ

Литекс - Ренкум 6:0

1:0 Попов (7), 2:0 Том (29), 3:0 Том (47), 4:0 Брату (68-дузпа), 5:0 Янев (73), 6:0 Янев (85)

Литекс: 31.Родриго Галато, 3.Петър Занев, 6.Ивайло Петков, 18.Илия Миланов, 22.Пламен Николов, 11.Флорин Брату, 15.Дока Мадурейра, 8.Уелингтом да Силва-Том, 10.Алехандро Сандриньо, 23.Небойша Йеленкович, 71.Ивелин Попов
Старши треньор: Ангел Червенков

Сборен отбор – Ренкум: 1.Мустафа Амазрин, 2.Окан Сойкан, 3.Хакан Сойкан, 4.Адем Дохан, 5.Саид Мейдуби, 6.Ясин Курт, 8.Вели Арслантаж, 9.Джони ван Бойкарин, 10.Олкан Курт, 11.Денямин Оскок, 17.ЮгЮр Йълдъръм
Старши треньор: Фатих Юзер Доган