Бразилия се доближи до шеста световна титла, след като се класира за четвъртфиналите на Мондиал 2010 след победа с 3:0 над Чили. С попадения за “селесао” се отчетоха Жуан, Луиш Фабиано и Робиньо.

Жуан откри резултата на “Елис Парк” в 34-ата минута. При изпълнение на корнер от Майкон той се извиси над чилийската защита и с глава прати топката във вратата.

Само четири минути по-късно Луиш Фабиано удвои. Робиньо проби по лявото крило и подаде на Кака в средата, който намери намиращия се на ръба на засадата Луиш Фабиано, който се оказа сам и простреля без проблем Клаудио Браво.

В 59-ата минута Робиньо направи преднината на тима си класическа с първото си попадение на Мондиал 2010. Той получи пас от Рамиреш, който пробяга 35 метра с топката, проби отляво и прати топката в мрежата. Това бе седмият гол на Робиньо в пет мача срещу Чили.

С този успех Бразилия се класира на четвъртфинал на световно първенство за пети пореден път и за пети път ще играе срещу европейски противник – Холандия (1994), Дания (1998), Англия (2002) и Франция (2006).

Сега “селесао” ще се бори с Холандия за място на полуфиналите на Мондиал 2010. Двубоят между “златистите” и “оранжевите” е в петък от 17:00 часа и ще бъде повторения на четвъртфинала от 1994 г.

С днешния си успех Бразилия спази традицията да отстранява Чили в елиминациите на мондиали. Сега това се случва за трети път в историята след 1962 г. на полуфинали и през 1998 г. на осминафинал./БЛИЦ

Най-интересното от мача по минути – ТУК
Програма на елиминационната фаза - ТУК
1:0 Жуан (34), 2:0 Луиш Фабиано (38), 3:0 Робиньо (59)

Brazil_flag.JPGБразилия: 1.Жулио Сезар, 2.Майкон, 3.Лусио, 4.Жуан, 6.Мичел Бащош, 18.Рамиреш, 8.Жилберто Силва, 13.Даниел Алвеш, 10.Кака (80-20.Клеберсон), 11.Робиньо (85-16.Жилберто), 9.Луиш Фабиано (76-21.Нилмар)

flag_of_chile_001.jpgЧили:
1.Клаудио Браво, 4.Маурисио Исла (60-20.Родриго Мияр), 5.Пабло Контрерас (46-21.Родриго Тейо), 2.Исмаел Фуентес, 8.Артуро Видал, 11.Марк Гонсалес (46-10.Хорхе Валдивия), 6.Карлос Кармона, 18.Гонсало Хара, 9.Умберто Суасо, 15.Жан Босежур, 7.Алексис Санчес