Звездата на националния отбор на Чили Умберто Суасо се завръща в състава на тима си. Суасо, който бе водещ реализатор на чилийците в квалификациите, не участва в първия мач на селекцията на Марсело Биелса заради контузия нв лявото бедро. Срещу Швейцария той ще играе на мястото на Хорхе Валдивия.

В състава на швейцарците има три промени в сравнение от играчите, които стартираха при победата с 1:0 над Испания. Нападателят Александър Фрай е възстановен от контузията си и ще играе вместо Ерен Дердийок. Стив фон Берген ще замени контузения Филип Сендерос, а Валон Бехрами е предпочетен пред Транкило Барнета.

Най-интересното от мача по минути
1 - Начало на мача
8 - Центриране на Фрай от фаул, топката излиза в аут
10 - Вратарят на Швейцария Диего Беналио отрази два поредни опасни далечни удари към вратата си. Първо на Видал, а след това и на Кармона
12 - Фернандес нахлу в наказателното поле отляво и върна назад към Суасо, който се размина с топката
22karton.jpg Жълт картон за Карлос Кармона от Чили. Това е неговият втори картон на световното първенство и той ще пропусне предстоящия мач с Испания
27 - Клаудио Браво пресича извеждащ пас към Нкуфо
30red.jpg Червен картон за Валон Бехрами. Швейцарският халф е отстранен за удар с лакът срещу Жан Босежор и след това срещу Артуро Видал
33 - Удар на Хара с глава след центриране от фаул отляво, топката минава встрани от вратата
35 - Опасност пред вратата на Швейцария след центриране от фаул, Нкуфо чисти в корнер
38 - Суасо с глава засече центриране отляво, топката отива високо над вратата
39 - Удар на Инлер от 30 метра, встрани от рамката
40 - Удар на Алексис Санчес от наказателното поле, право в ръцете на Беналио
43 - Центриране на Барнета от фаул, защитата се справя
43 - Далечен удар на Нкуфо, встрани от вратата
45 - Две минути добавено време
45+1 - Удар на Санчес от наказателното поле, след рикошет топката стана лесна за Беналио, който лови
45+2 - Край на първото полувреме

Швейцария няма допуснат гол на световно първенство вече 529 минути. Серията започна на световното първенство в САЩ през 1994 г. Тимът на Отмар Хицфелд трябва да опази вратата си суха още 22 минути, за да подобри рекорда на Италия от 550 минути. Постижението на “Скуадра адзура” бе натрупано в периода 1986-90 г.

46 - Начало на второто полувреме. Две смени в състава на Чили са направени на почивката. smiana.jpg Марк Гонсалес ще играе вместо Артуро Видал. smiana.jpg Хорхе Валдивия заменя Умберто Суасо
48 - Гол на Алексис Санчес за Чили след удар извън наказателното поле е отменен. Попадението не е зачетено заради наличието на чилийци в засада
54 - Неточно центриране на Валдивия отдясно излиза в тъч
55 - Невероятен пропуск на Алексис Санчес. Футболистът на Удинезе се възползва от грешка на Грихтинг и нахлу бързо до вратарското поле, но не успя да преодолее Диего Беналио
58 - Удар на Марк Гонсалес с глава след корнер излиза в аут
59karton.jpg Съдията показа по един жълт картон за играчи на Чили и Швейцария. От чилийците санкциониран е Матиас Фернандес, а от швейцарците Ерен Дердийок. За Фернандес това е втори жълт картон на Мондиал 2010 и пропуска мача с Испания
63 - Хубав пробив на Нкуфо през центъра, но извеждащият му пас към Барнета бе прекалено силен
68 - Втора смяна за Швейцария. Дейрдийок сменя Нкуфо.
69 - Извеждащ пас на Циглер към Дердийок е пресечен от Клаудио Браво
69 - Швейцария вече няма допуснат гол на световно първенство в 551 поредни минути, което е нов рекорд
75 - topka.jpg ГОООЛ!!! Чили поведе с 1:0. Марк Гонсалес се разписа с глава след центриране на Естебан Паредес, който овладя на аутлинията извеждащо подаване. При телевизионните повторения се видя, че Паредес е бил в засада
83 - Далечен удар на Грихтинг, високо над вратата.
84 - Естебан Паредес стреля в аут, след като се озова на чиста позиция пред Беналио
87 - Беналио парира удар на Гонсалес
89 - Паредес финтира Фон Берген и от чиста позиция би в аут
90 - Дердийок би встрани от вратата от чиста позиция след хубава атака на Швейцария
90 - Три минути добавено време
90+3 - Край на мача

ЧилиШвейцария
1:0
1:0 Марк Гонсалес (75)

flag_of_chile_001.jpgЧили: 1.Клаудио Браво, 4.Маурисио Исла, 17.Гари Медел, 3.Валдо Понсе, 8.Артуро Видал (46-11.Марк Гонсалес), 6.Карлос Кармона, 18.Гонсало Хара, 14.Матиас Фернандес (64-22.Естебан Паредес), 9.Умберто Суасо (46-10.Хорхе Валдивия), 15.Жан Босежор, 7.Алексис Санчес

switzerland-flag_1.jpgШвейцария:
 1.Диего Беналио, 2.Щефан Лихтщайнер, 13.Стефан Грихтинг, 5.Стив фон Берген, 17.Рето Циглер, 11.Валон Бехрами, 8.Гьокхан Инлер, 6.Бенямин Хюгел, 16.Желсон Фернандеш (77-18.Алберт Буняку), 9.Александър Фрай (42-7.Транкило Барнета), 10.Блейз Нкуфо (68-19.Ерен Дердийок)