Националният отбор на България по волейбол разби Южна Корея с 3:0 гейма (25:19, 25:19, 25:20) в третия си мач от група "А" на Световната лига. Това бе първи успех за нашите, след като в първите две срещи загубиха от Бразилия.

Най-резултатен за победата на България бе звездата Матей Казийски, който заби 17 точки (2 аса, 65,22 % ефективност в атака, 46,67% перфектно посрещане). Капитанът Владимир Николов се отчете с 12 точки (1 ас, 1 блок, 52,63% ефективност в атака). 12 точки постигна и Тодор Алексиев, който впечатли със 73,33 ефективност в атака. Виктор Йосифов бе отличник на блокада, като заби 5 на корейците от общо 8 точки.

За Република Корея най-резултатен бе Хак-Мин Ким с 10 точки, а Юн-Суу Шин добави още 9 точки.

Южна Корея и България излизат във втория мач помежду си утре сутринта от 08,00 часа българско време, като двубоят ще бъде предаван пряко по БНТ 1.

В първия гейм  българските волейболисти бързо взеха преднина и поведоха с 4:3. Последва още по-силна игра в атака на Казийски и двойна блокада, която изведе България напред с 8:4 при първото техническо прекъсване. Корейците намалиха разликата само до 2 точки при 8:10. Силни изяви на Тодор Алексиев на блокада и в атака набързо дадоха аванс от 6 точки за България при 16:10. Ким успя да намали до 15:17. Две поредни бомбени атака на Матей Казийски направиха разликата 4 точки в полза на България 19:15. Тодор Алексиев заби мощно за 21:17. Атака през центъра на Виктор Йосифов изведе България напред с 23:18. В крайна сметка възпитаниците на Силвано Пранди затвориха първата част с 25:19 след две поредни грешки на корейците.

Във втория гейм нашите поведоха първо с 3:1. Корейците записаха 3 поредни точки и успяха да обърнат резултата до 4:3. Последваха няколко равенства, за да се стигне до мощна атака на Матей Казийски с 8:7 за България и първо техническо прекъсване. Хан Сун-Су успя да изравни при 8:8, след което Тодор Алексиев отново изведе България напред с 9:8. Тук на изпълнението на начален удар застана Матей Казийски и набързо, заби 3 поредни аса – 12:8. Владо Николов направи 13:8 след като Матей Казийски би още един фантастичен сервис и топката се върна директно в полето на България. Възпитаниците на Силвано Парнди дръпна със 7 точки при 18:11, но домакините намалиха до 16:19. Матей Казийски направи 20:16. Отново той и капитант Владо Николов успяха да изведат България до успех и във втория гейм с 25:19.

В третия гейм нашите поведоха с 2:0, но домакините записаха 3 поредни точки и поведоха с 3:2. Владо Николов изравни за 3:3, а Тодор Алексиев даде преднина на България с 4:3. Последва ас на Владо Николов за 5:3. Момчетата на Силвано Пранди поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване след отличен сервис на Виктор Йосифов и атака в аут на корейците. Силната игра в атака на Матей Казийски и Тодор Алексиев даде преднина от 3 точки на България при 16:13. Мощните атаки на Казийски и Владо Николов изведоха България до аванс от 21:17. Двойна блокада на Матей Казийски и Виктор Йосифов изведоха националния ни тим само до 2 точки от победата 23:18. Победната точка за България в мача реализира Андрей Жеков след страхотно изпълнен начален удар и ас – 25:20./БЛИЦ

Южна Корея - България 0:3 гейма (19:25, 19:25, 20:25)

Южна Корея: Сун Су Хан, Сун Мин Мун, Дон Жин Кан, Йо Хан Ким, Хюн Йон Ха, Юн Сук Шин, О Хюн Йео